Gdańsk: Rusza edukacyjna kampania URBANIŚCI

W ramach kampanii URBANIŚCI, Urząd Miejski w Gdańsku oraz Zarząd Dróg i Zieleni w Gdańsku zorganizują serię warsztatów edukacyjno-promocyjnych skierowanych do uczniów gdańskich szkół.

Śluza rowerowa Gdansk Wita_Stwosza_Bazynskiego

Warsztaty, które odbędą się w najbliższych tygodniach, mają na celu pogłębienie wiedzy uczniów szkół ponadgimnazjalnych na temat gdańskiej polityki rowerowej, w tym stosowanych rozwiązań poprawiających bezpieczeństwo uczestników ruchu. Informacje przekazane zostaną w formie rozgrywek gry planszowej “Urbaniści”, opracowanej w ramach projektu CycleCities. Uczestnicy mają wcielić się w rolę urbanistów, odpowiedzialnych za zarządzanie mobilnością w swojej dzielnicy, a ich główne zadanie polega na efektywnym wykorzystaniu funduszy miejskich w celu poprawy infrastruktury dla pieszych i rowerzystów, a co za tym idzie jakości życia wszystkich mieszkańców. Uczestnicy warsztatów ocenią także mapę jednej z dzielnic Gdańska pod kątem istniejącej infrastruktury rowerowej oraz możliwych usprawnień.

Kampania URBANIŚCI została przygotowana przez Urząd Miejski w Gdańsku oraz Zarząd Dróg i Zieleni w Gdańsku we współpracy z organizacją studencką Politechniki Gdańskiej „Rowerem na PG”, w ramach realizacji projektu CycleCities z programu INTERREG IVC, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.