Festiwal Architektury Open House Gdynia, 10-11.10.2015

Pierwsza w Polsce edycja międzynarodowego festiwalu architektury Open House Worldwide odbędzie się 10 i 11 października 2015 w Gdyni. Wstęp wolny.

logopiongranat

Festiwal Open House Gdynia jest częścią międzynarodowego stowarzyszenia Open House Worldwide, które powstało z inicjatywy londyńskiej architekt – Victorii Thornton. W dwudziestoletniej historii festiwalu organizatorzy umożliwili podziwianie unikatowych, niedostępnych na co dzień wnętrz ponad milionowi miłośników architektury w 30 miastach na całym świecie. Gdynia będzie pierwszym miastem w Polsce należącym do rodziny Open House.

Organizatorzy pragną, aby Open House Gdynia inspirował, był źródłem nowatorskich pomysłów, zaspokajał ciekawość, inicjował pozytywne zmiany oraz wydobywał z gdyńskiej architektury to, co w niej najlepsze. W jeden wyjątkowy, październikowy weekend festiwal otworzy szeroko drzwi do dobrze zaprojektowanej przestrzeni – udostępnione zostaną najpiękniejsze, najbardziej funkcjonalne i stylowo urządzone wnętrza mieszkań prywatnych w Gdyni. Ich sekrety zdradzą sami właściciele budynków, architekci i miłośnicy tego niezwykłego miasta, podpowiadając w jaki sposób kreatywnie przekształcać otaczającą nas przestrzeń, bez względu na środki. W programie festiwalu znajdzie się kilkanaście mieszkań prywatnych i obiektów publicznych, zlokalizowanych w różnych dzielnicach Gdyni. Wolny od opłat wstęp do każdego z nich odbywać się będzie przez wcześniejszą rezerwację na stronie Festiwalu lub mailem – wszelkie szczegóły oraz pełen program zostanie udostępniony już wkrótce na oficjalnej stronie projektu: www.ohgdynia.org i na facebooku: www.facebook.com/OpenHouseGdynia.

Energiczne, pełne pasji osoby pragnące współtworzyć festiwal Open House Gdynia zaproszone są do pracy w charakterze wolontariusza – organizatorzy gwarantują jedyne w swoim rodzaju spotkanie z architekturą i inspirującymi osobami z branży. Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres [email protected].

plakat 1

Open House Gdynia znajduje się także w naszym kalendarzu wydarzeń.