AKTUALNOŚCI

Duże A – Bolesław Stelmach: Dotyk Ciszy. Wrocław, 22.01.15

źródło: SARP Wrocław

źródło: SARP Wrocław

SARP Wrocław i Wydział Architektury Politechniki Wrocławskiej mają zaszczyt zaprosić na wykład z cyklu DUŻE A:

BOLESŁAW STELMACH

DOTYK CISZY. O rewaloryzacji Parku-pomnika w Żelazowej Woli, miejscu urodzenia Fryderyka Chopina

22 stycznia 2015 (czwartek), godz. 18:00
Muzeum Architektury, ul. Bernardyńska 5

Bolesław Stelmach, dr inż. arch.

Ukończył Wydział Architektury Politechniki Krakowskiej w 1980 roku, a w 1984 roku – podyplomowe studia planowania przestrzennego na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej. W 2009 roku uzyskał tytuł doktora inżyniera architekta.

Generalny projektant w Stelmach i Partnerzy Biuro Architektoniczne Sp. z o.o., istniejącym od 1992 roku, specjalizującym się w projektach urbanistycznych i architektonicznych miast, ogrodów i domów. Obszar działalności biura obejmuje całą Polskę, a główna siedziba mieści się w Warszawie i Lublinie.

Nazywany „wirtuozem szkła i betonu”, wielokrotnie nagradzany w ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach architektonicznych. Twórczość architektoniczną B. Stelmacha cechuje niezwykła konsekwencja realizacji proekologicznych, funkcjonalnych obiektów o bardzo współczesnym, pięknym wyrazie, wzbogacających zastany kontekst przyrodniczy i szanujących otoczenie kulturowe. Za te cechy w 2010 roku Stowarzyszenie Architektów Polskich przyznało mu najwyższe wyróżnienie – Nagrodę Honorową SARP. W roku 2013 powierzono mu przewodniczenie Główną Komisją Urbanistyki i Architektury.

źródło: SARP Wrocław
To wydarzenie znajduje się także w naszym kalendarzu.