AKTUALNOŚCI

Chorzów będzie współpracował z Google Maps i Waze

Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Chorzowie jako pierwszy w Polsce przystąpił do międzynarodowego programu wymiany danych Connected Citizens Program.

Program powstał trzy lata temu i dotyczy zagadnień związanych z ruchem drogowym. Służy wymianie danych i doświadczeń między partnerami oraz uczestnikami ruchu drogowego korzystającymi z aplikacji mobilnych.

Chorzów | fot. Wojciech Wojtowicz

Władze miasta będą mogły na bieżąco przekazywać komunikaty kierowcom oraz otrzymywać od nich informacje zwrotne. Miasto będzie mogło przekazywać w ten sposób komunikaty nie tylko o utrudnieniach, ale i planowanych zmianach organizacji ruchu i zamknięciach ulic.

Z drugiej strony, chorzowski zarząd ulic będzie mógł bezpłatnie pozyskiwać informacje (w czasie rzeczywistym), dotyczące płynności ruchu pojazdów, przewidywanych spowolnień w ruchu drogowych, zatorach czy zdarzeniach. Jednocześnie dzięki aplikacji Waze uczestnicy ruchu będą mogli zgłosić uszkodzenia infrastruktury drogowej. Ma to przyspieszyć reakcję instytucji miejskich.

 • Tomasz Kraus

  No kurcze, po co korzystać z jakichś zagranicznych aplikacji jak Waze, skoro mamy dobry polski produkt jakim jest yanosik? ;p

 • Bebik

  Ale wadą yanosika jest to, że nie można z nim jeździć za granicą 😛 ogólnie wolę google maps jako nawigację, a w polsce dodatkowo yanosik jako ostrzeganie antyradarowe 😀

 • mario86

  przecieź yanosik ma te wszystkie opcje xD

 • Krasnal

  W pełni się zgadzam kolego! A do tego polska baza użytkowników waze’a pozostawia wiele do życzenia (a to przecież znacznie wpływa na skuteczność, już nie tylko tej akcji…)

 • luiza

  a czemu Waze? jak w Polsce liderem jest Yanosik….