ARCHIKIDS w Katowicach – festiwal dedykowany najmłodszym miłośnikom architektury

W tym roku w Katowicach – Nikiszowcu, w ramach cyklicznie organizowanego z okazji Dnia Dziecka MINI FESTU swoją inaugurację będzie miał festiwal dedykowany najmłodszym miłośnikom architektury – ARCHIKIDS

Pierwsza śląska edycja imprezy jest nawiązaniem do cieszących się olbrzymim zainteresowaniem podobnych festiwali, mających na celu promowanie architektury i sztuki wśród dzieci. Głównym organizatorem imprezy jest Fundacja Nowy Nikiszowiec, jednak projekt jest inicjatywą młodych śląskich pracowni architektonicznych TTAT , MUS ARCHITECTS, SXL, PRO STO, BAAR oraz ATC, którym zależy na jak najwcześniejszym budowaniu świadomości estetycznej wśród najmłodszych.

 ArchiKids Nikiszowiec

W jaki sposób dzieci mają zostać zachęcone do nauki tak skomplikowanego i poważnego tematu jakim jest architektura ? Oczywiście poprzez zabawę! Organizatorzy zaplanowali przygotowanie podstawy olbrzymiej makiety miasta, którą w trakcie trwania imprezy, dzieci będą uzupełniać o własnoręcznie wykonane elementy. Pod czujnym okiem wolontariuszy i młodych architektów jako prowadzących, dzieci będą tworzyły wszelkiego rodzaju budynki, parki, drogi, place zabaw, stacje kolejowe, oczyszczalnie ścieków i … wszystko to co w oczach dzieci będzie niezbędne do stworzenia idealnego miasta. W tym celu w ruch pójdą tektury, pudełka , wykładziny, folie, tuby, rurki, mazaki, farby. Dzieci przygotowanymi przez siebie modelami uzupełnią pustą przestrzeń głównej makiety i pod koniec dnia stworzony zostanie model idealnego miasta: barwnego, różnorodnego, wesołego, a ograniczonego jedynie wyobraźnią najmłodszych.

ARCHIKIDS Slideshow_MUS_05  -wizualizacja makiety

Warsztaty odbędą się 31 maja 2014 w Katowicach Nikiszowcu , na terenie przy lodowisku Jantor ( skrzyżowanie ul Nałkowskiej z Rymarską) trwać będą przez cały dzień od 10:00 – 20:00. Wstęp wolny.

ARCHIKIDS_plakat-01

Więcej informacji na  facebooku  

To wydarzenie znajduje się także w  naszym kalendarzu