Zmiany w PFR Nieruchomości

Mirosław Barszcz i Grzegorz Muszyński odejdą z PFR Nieruchomości. Prezes i wiceprezes wraz z końcem roku – donosi Puls Biznesu. Firma publikuje ogłoszenia na te stanowiska.

PFR Nieruchomości ogłosiło już postępowania kwalifikacyjne na stanowiska nowego Prezesa oraz Członka Zarządu. Zgłoszenia, spółka zależna Polskiego Funduszu Rozwoju zbiera do 7 stycznia.

Jeszcze na początku grudnia Mirosław Barszcz, prezes PFR Nieruchomości, mówił w rozmowie dla portalu Rzeczpospolita o blisko 10 tysiącach mieszkań w budowie oraz o problemach w pozostaniu partnerstwa z deweloperami.

W nowym składzie rządu dział budownictwa podległy będzie politycznie pod Ministerstwo Rozwoju, którym kieruje Jadwiga Emilewicz.

Ruszają prace w Łowiczu, Radomiu i Zamościu

W ramach programu Mieszkanie Plus powstało już blisko 900 mieszkań, a blisko 2000 znajduje się w budowie.

PFR Nieruchomości zainaugurował przed świętami budowę blisko stu mieszkań w Łowiczu. W realizacji wybrano projekt autorstwa pracowni PA+U Rafał Mazur oraz GDA Łukasz Gaj. Również blisko 100 mieszkań powstanie przy ulicy Parkowej w Zamościu.

Osiedle Mieszkanie Plus w Zamościu

Osiedle Mieszkanie Plus w Zamościu | fot. PFR Nieruchomości

Mieszkania powstaną również przy ulicy Tytoniowej w Radomiu. W 2021 roku do użytku oddanych zostaną 124 mieszkania w dwóch sześciopiętrowych budynkach. Budynki zaprojektowała pracownia EMA Studio.

Osiedle Mieszkanie Plus w Radomiu

Osiedle Mieszkanie Plus w Radomiu, autorstwa EMA Studio

Osiem budynków w Toruniu

W grudniu ruszył przetarg na wybór generalnego wykonawcy inwestycji w ramach programu Mieszkanie Plus w Toruniu. Trwać będzie do 20 stycznia 2020 roku. Na przekazanej przez samorząd działce ma powstać osiem 4-kondygnacyjnych budynków. Projekt osiedla został wykonany przez warszawską pracownię S.A.M.I Architekci. Ogłoszona została również ankieta dla potencjalnych mieszkańców osiedla.

Osiedle Mieszkanie Plus w Toruniu

Osiedle Mieszkanie Plus w Toruniu | S.A.M.I. Architekci | za: PFR Nieruchomości