AKTUALNOŚCI

Zmarł Sir Peter Hall

Zmarł Sir Peter Hall, znany jako jeden z najważniejszych planistów oraz naukowców związanych z urbanistyką naszej generacji.

Peter Hall urodził się w 1932 roku w Hampstead w Anglii. Tytuł magistra oraz doktorat z geografii otrzymał na uniwersytecie w Cambridge. Hall był założycielem akademickiego pisma Regional Studies, które stało się z czasem najważniejszym pismem podejmującym temat planowania regionalnego na wyspach. Następnie został dziekanem wydziału geografii na uniwersytecie w Reading. Równolegle pełnił stanowisko profesora na Wydziale Planowania na University of California w Berkeley.

800px-Sir_Peter_HallBył międzynarodowym ekspertem w zakresie teorii oraz praktyki planowania przestrzennego. Zdobył 14 doktoratów honoris causa na uniwersytetach m.in. w Szwecji, Kanadzie czy Wielkiej Brytanii. Napisał ponad 50 książek związanych z planowaniem przestrzennym, które przetłumaczono na wiele języków. Otrzymał on złoty medal RTPI, Founder’s Medal od królewskiej społeczności geograficznej, nagrodę Balzana, został zwycięzcą Regional Studies Prize oraz Vautriun Lud International Geography Prize. W 1998 roku otrzymał tytuł szlachecki za zasługi dla Stowarzyszenia Planowania Miast i Wsi.