AKTUALNOŚCI

Zakończenie głosowania w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego (WBO)

Wczoraj zakończono glosowanie na projekty realizowane w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego (WBO).

Głównym celem Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego jest aktywizacja mieszkańców, którzy w ten sposób mogli „wziąć sprawy we własne ręce” w kwestiach istotnych dla nich i ich otoczenia. Ponadto władze miasta liczyły, że dając taką możliwość, mieszkańcy Wrocławia poczują się choć trochę odpowiedzialni za miasto, a oni będą mogli bliżej przyjrzeć się potrzebom Wrocławian.

Proces wyboru projektów do realizacji składał się z 4 etapów:

  • Etap 1 – Składanie projektów ( 13 stycznia – 5 marca 2014 r.)
  • Etap 2 – Opiniowanie (6 marca – 18 maja 2014 r.)
  • Etap 3 – Konsultacje (2 czerwca – 13 lipca 2014 r.)
  • Etap 4 – Głosowanie (15 września – 29 września 2014 r.)

Ostatnim etapem – piątym – jest realizacja wybranych projektów, która jest przewidziana na rok 2015.

Do głosowania trafiło 314 projektów, lista projektów dostępna jest TUTAJ. Są to projekty obejmujące różne lokalizacje, dotyczące m.in. przebudowy terenu, sposobu jego zagospodarowania, modernizację czy rewitalizację, a także projekty na nieco mniejszą skalę, tj. budowę ścieżek rowerowych czy montaż progów zwalniających.

Do wykorzystania jest 20 mln złotych, z czego kwota jednego projektu nie może przekraczać 1,5 mln złotych. Przewiduje się realizację ok. 90 projektów w ramach tej kwoty.

Ostateczne wyniki znane będą 6 października, wtedy też dowiemy się dokładnie ile osób wzięło udział w głosowaniu. Na chwilę obecną naliczono ok. 137 tysięcy głosów, z czego 8 tys. pochodzi z głosowania papierowego, można było głosować również drogą elektroniczną (128 637 głosów).

Więcej informacji dostępnych jest na http://www.wroclaw.pl/wroclawski-budzet-obywatelski .