AKTUALNOŚCI

Wystawa „Superścieżka oczami krakowian” otwarta już od połowy lipca

Od maja w Krakowie można było wziąć udział w warsztatach, realizowanych w ramach projektu Superścieżka. Już za kilka dni możliwe będzie zobaczenie efektów owych warsztatów na wystawie zatytułowanej „Superścieżka oczami krakowian”.

3Wystawa ma na celu podsumowanie prac ośmiu grup warsztatowych, które to pracowały m.in. pod okiem architektów, proponując rozwiązania, które można zastosować wzdłuż Alei Powstania Warszawskiego w Krakowie. Finalnie opracowanych zostało niemal siedemdziesiąt koncepcji zagospodarowania terenu na odcinku pomiędzy rondem Grzegórzeckim i Mogilskim. Wśród nich są te, które zostaną przekazane do realizacji już po wakacjach. Prace stanowiące wystawę będzie można oglądać do końca sierpnia.

Oprócz wystawy, projekt „Superścieżka” przewiduje także publiczną debatę, w której udział wezmą eksperci, m.in. przedstawiciel biura duńskiego urbanisty Jana Gehla. Dyskusja wraz z głosowaniem mieszkańców ma pomóc w wybraniu projektów, które wspólnie stworzą koncepcję zagospodarowania odcinka „Superścieżki”. Etap realizacji ostatecznego projektu przewidziany jest na wiosnę przyszłego roku, zakończenie prac natomiast planowane jest na jesień.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy!