AKTUALNOŚCI

Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

XIV Dzień Urbanisty – w nowej rzeczywistości

23 czerwca 2022 @ 09:00 - 16:30

Towarzystwo Urbanistów Polskich, Oddział w Poznaniu wraz z Międzynarodowymi Targami Poznańskimi serdecznie zapraszają na kolejną, XIV edycję ogólnopolskiej konferencji “Dzień Urbanisty”, która powraca do kalendarza najważniejszych wydarzeń środowiska urbanistycznego w kraju, po ponad rocznej przerwie spowodowanej pandemią. Znaleźliśmy się wszyscy „w nowej rzeczywistości” – i takie jest hasło przewodnie tegorocznej konferencji.

Ministerstwo Rozwoju i Technologii rozpoczęło konsultacje nowelizacji o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym. Jest to odpowiedni moment by powrócić do tematu organizacji XIV konferencji Dzień Urbanisty. Organizatorzy zrezygnowali z jej przeprowadzenia w lutym br. z uwagi na rozprzestrzeniający się Covid. Późniejsze wydarzenia za naszymi granicami (atak Rosji na Ukrainę) sprawiły, że temat organizacji konferencji zszedł na dalszy plan. Ponieważ Rząd wydaje się zdeterminowany do wprowadzenia zmian w Ustawie jeszcze w tym roku, jako organizacja branżowa TUP czuje się w obowiązku przybliżyć modyfikacje przepisów środowisku urbanistycznemu oraz architektonicznemu.

Konferencja XIV Dzień Urbanisty pod hasłem “W nowej rzeczywistości”, odbędzie się 23 czerwca 2022 r. na Międzynarodowych Targach Poznańskich, Sali Zielonej, ulokowanej we Wschodnim Holu WejściowymKonferencja będzie wydarzeniem jednodniowym i nie będzie towarzyszyła innym eventom, czy targom. Tematyka i program ramowy pozostaje niezmienny. 

TUP planuje przyjrzeć się kilku aspektom aktualnej sytuacji w zakresie planowania przestrzennego, a w szczególności:

  • zmianom prawnym, które weszły w życie w ostatnim czasie lub czekają nas w najbliższej przyszłości, a także nowym narzędziom planistycznym, które z nich wynikają,
  • obecnym trendom na rynku mieszkaniowym i pojawiającym się w ich efekcie oczekiwaniom wobec urbanistów.

XIV edycja “Dnia Urbanisty” będzie znakomitym forum dla ponownego spotkania „w realu” i przedyskutowania najbardziej aktualnych kwestii dla naszego środowiska.

Uczestnictwo w konferencji jest darmowe.

UWAGA! Przyjmowanie zgłoszeń przez formularz zostało zakończone. Wpis na listę rezerwową jest możliwy poprzez nadesłanie zgłoszenia na adres mailowy [email protected] z podaniem wymaganych danych (imię, nazwisko, e-mail, telefon, miasto, zawód, miejsce pracy).

 

2022.06.06_TUP_DU_program

 

Wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym Marszałka Województwa Wielkopolskiego – Pana Marka Woźniaka, Prezydenta Miasta Poznania – Pana Jacka Jaśkowiaka, a także Narodowego Instytutu Architektury i Urbanistyki.

Partnerami XIV Dnia Urbanisty są Polski Związek Firm Deweloperskich Oddział w Poznaniu oraz Wydawnictwo C.H.Beck. Portal Urbnews.pl objął patronat medialny nad wydarzeniem.

Szczegóły

Data:
23 czerwca 2022
Czas:
09:00 - 16:30
Wydarzenie Category:
Wydarzenie Tagi:
, ,
Strona internetowa:
http://tup.poznan.pl/konfrencje/dzien-urbanisty/dzien-urbanisty-2022

Miejsce

Międzynarodowe Targi Poznańskie
Głogowska 14
Poznań, Polska

Organizator

Towarzystwo Urbanistów Polskich