AKTUALNOŚCI

Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Włócz się…POLESIE

6 kwietnia 2016 - 8 kwietnia 2016

W dniach 6-8 kwietnia 2016r. odbędą się Ogólnopolskie Warsztaty „Włócz się…Polesie” organizowane przez Studenckie Koło Naukowe Gospodarki Przestrzennej CIRKULA we współpracy z Miejską Pracownią Urbanistyczną w Łodzi. Jest to kolejna edycja projektu, który był  realizowany w poprzednim roku akademickim pod nazwą  „Włócz się… po mieście”. Do uczestnictwa zapraszamy studentów architektury i gospodarki przestrzennej z całej Polski.

Tematyka warsztatów dotyczy rewitalizacji – Łódź jest pionierem w tej dziedzinie, więc promowanie przemian w strukturze miejskiej łódzkiego śródmieścia jest dla nas powodem do dumy. Tym razem chcielibyśmy zapoznać uczestników z innym interesującym obszarem, jakim jest Stare Polesie. Jest to historyczna dzielnica o charakterystycznej strukturze i niezwykłym potencjale, która jednocześnie potrzebuje pilnych działań rewitalizacyjnych. Do udziału w wydarzeniu zaprosiliśmy też osoby aktywnie działające na rzecz poprawy sytuacji na Starym Polesiu, dzięki którym uczestnicy będą mogli poznać szersze spojrzenie na problemy tego fragmentu miasta.

program polesie

Warsztaty będą trwać trzy dni. W ramach wprowadzenia w tematykę proponujemy spacer po obszarze będącym przedmiotem warsztatów, a także merytoryczny wstęp do projektu z wystąpieniami osób zaangażowanych w przebudowę miasta. Po wprowadzeniu uczestnicy rozpoczną pracę nad projektami w kilkuosobowych zespołach. Podczas tej części uczestnicy będą mogli skorzystać ze wsparcia merytorycznego zaproszonych ekspertów. Zadaniem grup warsztatowych będzie opracowanie koncepcji przekształceń przestrzennych fragmentu Starego Polesia, położonego w obrębie ulic: Zielonej, Wólczańskiej, 6 Sierpnia i Żeromskiego. Będziemy zachęcać uczestników do uwzględnienia różnorodnych aspektów funkcjonowania obszaru, takich jak walory substancji zabytkowej, genius loci, uwzględnienie różnych grup społecznych będących użytkownikami tej części miasta czy zastosowanie zasad zrównoważonego rozwoju. Ostatniego dnia odbędzie się prezentacja pomysłów i wniosków, wspólna dyskusja oraz wymiana doświadczeń. Prace projektowe zostaną ocenione przez jury, najlepsze projekty zostaną nagrodzone. Rezultatem warsztatów będą projekty koncepcyjne, które będą przedstawiać spojrzenie studentów z różnych uczelni na przestrzeń Łodzi, a także wymiana doświadczeń między uczestnikami.

Aby dowiedzieć się więcej, należy odwiedzić oficjalną stronę wydarzeniahttp://wloczsie.weebly.com/

lub profil na Facebooku. https://www.facebook.com/wloczsie/?fref=ts

 

Szczegóły

Start:
6 kwietnia 2016
Koniec:
8 kwietnia 2016
Wydarzenie Category:
Wydarzenie Tagi:
, , ,

Miejsce

Wydział Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska Politechniki Łódzkiej
al. Politechniki 6
Łódź, Polska

Organizator

SKN Gospodarki Przestrzennej Cirkula