AKTUALNOŚCI

Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Kto widział…modernizm we Wrocławiu

15 października 2016 - 16 października 2016

Już niedługo mali mieszkańcy Wrocławia, pod okiem Instytutu Kulturoznawstwa UWr, rozpoczną niezwykłą przygodę z architekturą modernistyczną i neomodernistyczną! Wykład, wspólne drugie śniadanie, spacer po mieście, a przede wszystkim warsztaty kreatywne to elementy składowe tego dwudniowego spotkania z moderną.

Masz 9-12 lat i interesujesz się architekturą? A może wręcz przeciwnie – nie masz o niej najmniejszego pojęcia, ale nie boisz się nowych wyzwań? Wszystkich ciekawskich, zapraszamy w dniach 15-16 października 2016r o godzinie 11:00 do infopunktu i kawiarni BARBARA przy ul. Świdnickiej 8c we Wrocławiu.

Najważniejszym elementem tej fascynującej podróży przez miasto i style architektoniczne będzie modernizm. W towarzystwie Kuny, naszego przewodnika, który jako drugi po człowieku ssak dobrowolnie wybrał życie w metropolii – nauczymy się, że miasto to nie tylko budynki i drogi, ale przede wszystkim ludzie; ich potrzeby, plany i marzenia. Nie będziemy jednak tylko słuchać! Wybierzemy się na fascynujący spacer, podczas którego zobaczymy jedne z ciekawszych obiektów architektury modernistycznej i neomodernistycznej. Odwiedzimy wnętrza dawnej Apteki „Pod Murzynem”, w której obecnie mieści się redakcja Gazety Wyborczej, a także nowopowstały budynek OVO. Przyjrzymy się też niesamowitej bryle Domu Handlowego Kameleon.

Szczegóły

Start:
15 października 2016
Koniec:
16 października 2016
Wydarzenie Category:
Wydarzenie Tagi:
, , , , , , ,
Strona internetowa:
urbnews.pl/widzial-modernizm-we-wroclawiu

Miejsce

Kawiarnia BARBARA
Świdnicka 8c
Wrocław, Polska
+ Google Map

Organizator

PAKT