AKTUALNOŚCI

Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Weekend Architektury w Gdyni

28 sierpnia 2014 - 31 sierpnia 2014

Darmowy

Weekend Architektury w Gdyni: IV edycja odbędzie się w dniach 28-31 sierpnia. Już tradycyjnie na wydarzenie złoży się cykl wydarzeń i imprez pod szerokim parasolem tematyki architektury oraz rozwoju miast, a także z silnym nawiązaniem do historii gdyńskiego modernizmu. Wszystkie propozycje w ramach wydarzenia są otwarte dla wszystkich osób zainteresowanych (bezpłatne i niebiletowane).

plakat_WA_2014

Idea przewodnia wydarzenia

“Na styku architektury” – tegoroczne wydarzenie będzie okazją do dyskusji o wielu aspektach – ważnych tematach społecznych, kulturowych oraz gospodarczych, na które bezpośrednio lub pośrednio wpływa nowo powstająca architektura w miastach oraz rozwój i planowanie przestrzenne. Poruszymy także wątki akupunktury miejskiej oraz trendów w rewitalizacji obszarów poindustrialnych miast.

Zaczątkiem do dyskusji będą m.in. prezentacje architektów i urbanistów dotyczące obecnie realizowanych oraz planowanych projektów architektonicznych na terenie Gdyni, Gdańska, a także na Polski. Ważnym tematem prezentacji będą także projekty popularyzujące i przybliżające historię rozwoju architektury miast, w tym m.in. przedwojenny modernizm.

Szczegółowy program wydarzenia znajduje się na stronie www.weekendarchitektury.pl. Opisy poszczególnych propozycji oraz godziny startów – można znaleźć w zakładkach informacyjnych (Weekend_2014) oraz pod linkami – wg nazw modułów wydarzenia:

Organizatorem wydarzenia jest Miasto Gdynia. Realizacja – Agencja Rozwoju Gdyni Sp. z o.o.

Partnerami strategicznymi tegorocznego wydarzenia są SwedeCenter oraz Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni.

 

 

Szczegóły

Start:
28 sierpnia 2014
Koniec:
31 sierpnia 2014
Koszt:
Darmowy
Wydarzenie Categories:
,
Wydarzenie Tagi:
, , ,
Strona internetowa:
www.weekendarchitektury.pl

Miejsce

Gdynia
ul. 10 Lutego 24
Gdynia , 81-000 Polska

Organizator

Miasto Gdynia