Wydarzenia

Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Cykl spotkań „W 8 Pytań Dookoła Miasta” zawita do Gdyni

18 marca 2021 @ 09:30 - 10:30

Darmowy
Grafika promująca spotkanie z prezydentem Gdyni

Cykl spotkań online „W 8 pytań dookoła miasta” to najnowszy projekt Urban Land Institute Poland. Po premierowym spotkaniu z Prezydentem Katowic, Marcinem Krupą, które odbyło się miesiąc temu, tym razem bohaterem będzie miasto Gdynia i prezydent Wojciech Szczurek. Podczas spotkania nie zabraknie pytań o priorytetowe inwestycje i rozwój infrastruktury miejskiej, ale również kluczowe kwestie dotyczące komfortu mieszkańców.

Jak będzie wyglądać Gdynia w 2045 roku?

Czym jest Tristar? Ilu mieszkańców może liczyć Gdynia w 2045 r.? Co oznacza w praktyce limitowana możliwość urbanizacji? Które inwestycje są priorytetowe, a które przegrają z COVID-em? Gdzie można będzie doładować auto zamawiając na wynos? Które obszary miasta rozwijają się najszybciej? Co dalej z Parkiem Rady Europy? To tylko kilka z pytań, na które odpowie Wojciech Szczurek, Prezydent Gdyni, gość drugiego spotkania z cyklu „W 8 PYTAŃ DOOKOŁA MIASTA” organizowanego przez ULI Poland.

Gdynia jest intensywnie rozwijającym się ośrodkiem, który znany jest z innowacji społecznych. | źródło: ULI Poland

Miasto z morza i marzeń

Założona w 1926 r. Gdynia obchodzić będzie za kilka lat swoje stulecie. Jakie plany ma miejski magistrat na zakończenie pierwszego wieku istnienia miasta i wejście w drugie stulecie? Gdynia prężnie się rozwija, stanowiąc ważną część Trójmiasta. Port w mieście stanowi kluczowy element gospodarki, jednak czy władze lokalne stawiają tylko na branżę morską? Jeśli nie, jakie inne branże miasto będzie również rozwijać? Jakimi działaniami zamierza podnosić komfort życia mieszkańców? Poruszona zostanie również kwestia podnoszenia się poziomu morza i przeciwdziałania jego skutkom. W których rejonach miasta planowane są nowe osiedla, a gdzie będą mogły powstawać biurowce i zakłady przemysłowe? Czym będzie się jeździło do pracy i na zakupy, a może będzie się chodziło?

Zieleń i innowacje

W trakcie spotkania poruszone zostaną również tematy zieleni w mieście – m. in. dokończenie zagospodarowania Parku Centralnego czy dalsze losy Parku Rady Europy. Prezydent Szczurek zostanie również zapytany o politykę planistyczną miasta, obszary obejmowane planami miejscowymi, a także o politykę tworzenia wieżowców w mieście. Na koniec, prezydent poruszy temat wykorzystania sztucznej inteligencji i innowacji w polityce miejskiej gminy.

Zdjęcie prezydenta Gdyni Wojciecha Szczurka

Wojciech Szczurek pełni funkcję prezydenta Gdyni od 1998 roku | źródło: ULI Poland

Program spotkania z Prezydentem Miasta Gdyni:

– Prezentacja Prezydenta Miasta
– Wywiad z Prezydentem
– Pytania od uczestników spotkania

Serdecznie zapraszamy na spotkanie 18 Marca 2021 o godz. 9:30.

Spotkanie odbędzie się na platformie Zoom. Udział w spotkaniu jest bezpłatny, i wymaga jedynie wcześniejszej rejestracji pod tym linkiem.

Po rejestracji każdy Uczestnik otrzyma link do zalogowania się.

Urban Land Institute Poland można śledzić w mediach społecznościowych:

  Twitter

  Instagram

  LinkedIn

Spotkanie z Marcinem Krupą, prezydentem Katowic, przyniosło nam wiele ciekawych informacji o planach i kierunkach rozwojowych Katowic. Pozostaje nam więc z niecierpliwością czekać na spotkanie z Wojciechem Szczurkiem, aby poznać wizje rozwojowe Gdyni i porównać kierunki działań podejmowane przez oba miasta.

Szczegóły

Data:
18 marca 2021
Czas:
09:30 - 10:30
Koszt:
Darmowy
Wydarzenie Tagi:
, , , , ,
Strona internetowa:
https://poland.uli.org/events/detail/5DE84E62-5FDC-4F03-99B6-FD8EAF6676C1/

Miejsce

online

Organizator

Urban Land Institute