AKTUALNOŚCI

Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Tu było, tu stało – czyli znikająca warszawska architektura po 1989 r.

16 czerwca 2015 @ 20:00 - 22:00

Darmowy

Studenckie Koło Naukowe Gospodarki Przestrzennej SGGW w Warszawie zaprasza do udziału w wydarzeniu poświęconym zmianom zachodzącym w strukturze zabudowy w Warszawie po 1989 r. Organizatorzy zapraszają do udziału wszystkich chętnych – wstęp jest wolny. Portal Urbnews.pl objął wydarzenie patronatem medialnym.

Zmiany w przestrzeni miejskiej, które zaszły po 1989 r. doprowadziły do utraty wielu wartościowych budynków, a nawet ikon polskiej architektury powojennego modernizmu. Jak to się stało, że w Warszawie nie ma już tego typu cennych budynków jak: Supersam, Pawilon Chemii, kina Moskwa, kina Skarpa i wielu innych mniej znanych obiektów, które były częścią dziedzictwa kulturowego stolicy? Dlaczego Warszawa wciąż traci kolejne cenne budynki? Jak to się dzieje, że wciąż są możliwe ingerencje w przestrzeni, które powodują utratę fragmentów tożsamościowych miasta? Zastanowimy się także nad problemami przestrzennego kształtowania Warszawy i systemowej ochrony interesujących obiektów. Przyglądając się wybranym wyburzeniom warszawskich budowli, pytamy o nasz stosunek do dziedzictwa kulturowego w mieście, które w czasie wojny planowo było niszczone.

WORLD YOU LOVE

Plan wydarzenia:

  • QUIZ na wprowadzenie do tematyki spotkania
  • Wykład Pani Patrycji Jastrzębskiej (historyczka sztuki, autorka inicjatywy TU BYŁO TU STAŁO, prezeska Stowarzyszenia Masław)
  • Krótka dyskusja


Miejsce i termin:
Kampus SGGW w Warszawie, ul. Nowoursynowska 166
BUDYNEK 34 AULA I
Kiedy: 16 czerwca 2015 r. (wtorek)
Godzina: 20:00

Szczegóły

Data:
16 czerwca 2015
Czas:
20:00 - 22:00
Koszt:
Darmowy
Wydarzenie Category:
Wydarzenie Tagi:
, ,

Miejsce

SGGW, BUDYNEK 34, AULA I
Nowoursynowska 166
Warszawa, 02-787 Polska

Organizator

Studenckie Koło Naukowe Gospodarki Przestrzennej SGGW
Email:
skngp.sggw@gmail.com
Strona internetowa:
http://skngp.sggw.pl/