AKTUALNOŚCI

Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

The Good City – wystawa plenerowa

16 lipca 2015 @ 16:30 - 18:00

Ambasador Danii – Steel Hommel otworzy wystawę „The Good City” oraz, wraz z mieszkańcami miasta, przejedzie rowerem wyznaczoną przez Bydgoską Masę Krytyczną trasą rowerową.

Dzisiaj już ponad połowa ludzkości żyje w miastach, a do 2030 r. ich populacja wzrośnie o kolejnych 5 miliardów osób. Dlatego musimy się zastanowić, jakie powinno być miasto przyszłości.

Niech to będzie miasto, w którym dobrze się żyje. Wystawa „The Good City” stworzona przez duńskie Laboratorium Innowacji ds. Kultury Rowerowej ma stanowić inspirację do dyskusji o wyzwaniach przed jakimi stoją miasta: zatorach komunikacyjnych, hałasie, zanieczyszczeniach oraz o potencjale, jaki tkwi w rowerze jako środku transportu. Duńska polityka rowerowa jest często stawiana za wzór, a Kopenhaga wymieniana jako jedno z najbardziej przyjaznych rowerzystom miast na świecie.

Duńczycy podkreślają, że rower to najszybszy, najwygodniejszy i najtańszy sposób poruszania się po mieście. Jak będzie wyglądało miasto, w którym nacisk zostanie położony właśnie na ten środek transportu? Na to pytanie odpowiada wystawa „The Good City”, na której prezentowane są propozycje m.in. architektów, planistów miejskich, badaczy i organizacji pozarządowych. Ich zdaniem rower w ruchu miejskim oznacza większą niezależność, elastyczność i bezpieczeństwo. Kopenhaga służy tutaj za przykład, jak również punkt wyjścia do dyskusji o tym, jakie nowe koncepcje i działania umożliwią dalszy postęp w tej dziedzinie.

Zapraszają:

  • Ambasada Danii
  • SARP Oddział w Bydgoszczy
  • MCK Bydgoszcz
  • Bydgoska Masa Krytyczna
źródło: Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Szczegóły

Data:
16 lipca 2015
Czas:
16:30 - 18:00
Wydarzenie Category:
Wydarzenie Tagi:
, , ,

Miejsce

Stary Rynek
Stary Rynek
Bydgoszcz,

Organizator

Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy
Telefon:
52 32 55 540
Email:
rezerwacje@mck-bydgoszcz.pl
Strona internetowa:
http://mck-bydgoszcz.pl