Wydarzenia

Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

 • To event minęło.

Szkoła Liderów Miast – termin rekrutacji

23 kwietnia 2019

Darmowy

Ruszyła rekrutacja do czwartej edycji pionierskiego programu Szkoła Liderów Miast, który realizowany będzie na Warmii (Orneta, Lidzbark Warmiński, Braniewo, Dobre Miasto) oraz w Łomży. Aktywnie włączasz się w życie miasta i reprezentujesz jeden z trzech sektorów: publiczny, prywatny, pozarządowy? Ten program jest dla Ciebie! Rekrutacja trwa do 23 kwietnia włącznie. Patronem medialnym programu jest Urbnews.pl.

Działasz na rzecz swojego miasta i interesuje Cię punkt widzenia na lokalne problemy osób spoza Twojego środowiska? Masz ambicje wprowadzania zmian i bycia partnerem dla samorządu do dyskusji nad przyszłością Twojej małej ojczyzny? Chcesz rozwijać swoje umiejętności przywódcze oraz kompetencje w zakresie wiedzy o mieście? Angażują Cię zagadnienia związane z rozwojem miasta i chcesz zwiększać swój wpływ? Zgłoś się do bezpłatnego programu Szkoła Liderów Miast organizowanego w czterech warmińskich miastach: Ornecie, Lidzbarku Warmińskim, Braniewie i Dobrym Mieście oraz w Łomży.

Program jest adresowany do aktywnych liderów miejskich i liderów wpływu reprezentujących różne sektory, różne wizje i interesy: przedstawicieli samorządu miasta, osób kierujących instytucjami publicznymi, liderów ruchów miejskich i nieformalnych grup, przedsiębiorców zaangażowanych w rozwój miasta, liderów organizacji pozarządowych i przedstawicieli mediów lokalnych.

Rekrutacja trwa do 23 kwietnia!

Szczegóły programu na Warmii:

Szczegóły programu w Łomży:

Przebieg rekrutacji:

Rekrutacja do programu Szkoła Liderów Miast wymaga wypełnienia formularza zgłoszeniowego oraz przesłania listu polecającego na adres [email protected] do 23 kwietnia. Zgłoszenia nadesłane po terminie nie będą uwzględniane.

Osoby biorące udział w rekrutacji zostaną poinformowane o jej wynikach mailowo. Pełna lista uczestników oraz lista rezerwowa zostanie opublikowana na stronie internetowej Fundacji Szkoła Liderów i Fundacji Veolia Polska.

Dlaczego warto się zgłosić?

Weźmiesz udział w 60 godzinach szkoleniowych prowadzonych przez specjalistów (trenerów i ekspertów), w ramach których rozwiniesz swoje kompetencje w zakresie wiedzy o mieście i umiejętności przywódcze;

 • nawiążesz lub wzmocnisz relację z lokalnymi liderami, w tym z przedstawicielami samorządu i jednostek miejskich, co pozwoli Ci w przyszłości na realizację wspólnych inicjatyw;
 • przekonasz się, że masz wiele wspólnego z osobami, z którymi wcześniej nie podjąłbyś dialogu, tworząc wspólnie rekomendacje rozwojowe dla Twojego miasta;
 • Twój głos zabierany w sprawie problemów Twojego miasta będzie bardziej słyszalny;
 • znajdziesz sojuszników w sprawach dla Ciebie ważnych, które rozwijają Twoje miasto;
 • otrzymasz certyfikat potwierdzający Twój udział w projekcie;
 • dołączysz do ogólnopolskiej sieci absolwentów Fundacji Szkoła Liderów.

Więcej o programie

Szkoła Liderów Miast to program kształcenia miejskich liderów z uwzględnieniem lokalnej diagnozy i interesów społeczności. Opiera się na uznaniu, że przywództwo w mieście jest w wielu rękach. Program powstał w wyniku współpracy z New Memphis Institute przy wsparciu Ambasady Stanów Zjednoczonych. Głównym partnerem programu jest Fundacja Veolia Polska.

Szkoła Liderów Miast to m.in.:

 • zaawansowany kurs przywództwa obejmujący warsztaty umiejętności przywódczych, komunikacji i myślenia strategicznego,
 • seminaria i warsztaty na temat m.in. kultury, historii, partycypacji, społeczeństwa, gospodarki, transportu, budownictwa, strategii i polityki,
 • foresight I warsztaty design thinking,
 • wspólne budowanie lokalnego networkingu aktywnych liderów i liderek miasta,
 • opracowanie rekomendacji rozwojowych dla miasta jako odpowiedzi na najważniejsze wyzwania miasta,
 • spotkania z władzami miasta i urzędnikami wysokiego szczebla, a także z ekspertami w dziedzinie rozwoju miast i przywództwa.

Odwiedź stronę internetową programu i dowiedz się więcej na temat Szkoły Liderów Miast.

Informacji na temat rekrutacji udziela Agnieszka Muras: [email protected]

Partnerem projektu jest Fundacja Veolia Polska oraz Miasto Orneta, Miasto Lidzbark Warmiński, Miasto Braniewo i Dobre Miasto, Łomża. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmian w terminach i programie po uprzedniej konsultacji z uczestnikami.

Szczegóły

Data:
23 kwietnia 2019
Koszt:
Darmowy
Wydarzenie Category:
Wydarzenie Tagi:
, ,
Strona internetowa:
http://www.szkola-liderow.pl/laboratorium-innowacji-lokalnych/

Organizator

Szkoła Liderów
Telefon:
22 556 82 50
Email:
fundacja@szkola-liderow.pl
Strona internetowa:
http://www.szkola-liderow.pl/