AKTUALNOŚCI

Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

„Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy/miasta – nowe wyzwania w świetle zmiany ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym z 2015 r.”

20 kwietnia 2016 @ 10:00 - 16:00

Towarzystwo Urbanistów Polskich, Oddział w Warszawie, działając na zlecenie Biura Architektury i Planowania Przestrzennego Urzędu m. st. Warszawy, zaprasza  na konferencję:

Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy/miasta – nowe wyzwania w świetle zmiany ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym z 2015 r.”

Celem konferencji jest omówienie nowych uwarunkowań prawnych i wymogów merytorycznych sporządzania studium gminy, w świetle dokonanej w 2015 roku zmiany ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym. Zmiany te, dążąc do bilansowania ilości terenów przeznaczanych dla rozwoju z faktycznymi potrzebami, dotyczą m.in.: obowiązku sporządzania analiz społeczno-ekonomicznych, opracowywania prognoz demograficznych, sporządzania bilansu terenów, zapewnienia udziału społeczeństwa w pracach nad studium oraz jawności i przejrzystości procedury planistycznej. Nie ulega wątpliwości, że są to zagadnienia kluczowe z punktu widzenia racjonalności metodologicznej planowania przestrzennego. W ostatnich wielu latach były one jednak nieobecne w praktyce planistycznej. Dlatego wymagają dzisiaj dodatkowego naświetlenia, zarówno pod względem teoretycznym, jak i doświadczeń warsztatowych.

Konferencja jest adresowana do stosunkowo szerokiego kręgu odbiorców: radnych Warszawy i radnych dzielnic, pracowników urzędu miasta i urzędów dzielnic, zainteresowanych organizacji społecznych, środowiska naukowego oraz urbanistów.

Uczestnictwo w konferencji jest bezpłatne.Ilość miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń .

Zgłoszenia do dnia 15  kwietnia 2016 r. na adres: [email protected]

Szczegóły

Data:
20 kwietnia 2016
Czas:
10:00 - 16:00
Wydarzenie Category:
Wydarzenie Tagi:
, ,

Miejsce

Pałac Kultury i Nauki
Pl. Defilad 1
Warszawa, Polska