AKTUALNOŚCI

Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Seminarium: Rewitalizacja obszarów zdegradowanych. Uwagi do propozycji regulacji prawnej

15 maja 2015

Darmowy

Celem seminarium jest zebranie i omówienie wniosków naukowców, urzędników i przedsiębiorców w sprawie proponowanej regulacji, które mogą wzbogacić toczący się właśnie proces legislacyjny. Konkretnym efektem będzie ekspertyza, składająca się ze stanowisk uczestników, wybranych i opracowanych pod redakcją organizatorów. Dodatkowo planuje się opublikowanie stanowisk na łamach periodyku „Metropolitan. Przegląd naukowy”.

Organizatorami wydarzenia są Instytut Metropolitalny oraz Studenckie Koło Naukowe Gospodarki Przestrzennej UG. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli już: Jego Magnificencja Rektor Uniwersytetu Gdańskiego – prof. dr hab. Bernard Lammek, Prezydent Miasta Gdańska – Paweł Adamowicz, Stowarzyszenie Gdański Obszar Metropolitalny i Towarzystwo Urbanistów Polskich – Oddział w Gdańsku.

Wstęp na seminarium jest wolny, organizatorzy proszą jednak o wcześniejsze zgłoszenie chęci uczestnictwa na adres: [email protected], a także o zgłaszanie (w miarę możliwości na piśmie) 5-7 minutowych stanowisk, które goście będą chcieli wygłosić podczas paneli. Po wydarzeniu planowany jest krótki spacer po okolicznych terenach poddawanych rewitalizacji i jej wymagających. W imieniu organizatorów wszelkich informacji na temat wydarzenia udziela Damian Zelewski ([email protected] , tel. +48 514 372 055).

Miejsce

Gdański Dom Organizacji Pozarządowych (Letnia Rezydencja Uphagena)
al. Grunwaldzka 5
Gdańsk, Polska
+ Google Map

Organizator

Instytut Metropolitalny