Wydarzenia

Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

“Rzeka życia – znaczenie rzek w historii człowieka, Wisła jako dziedzictwo unikalnego ekosystemu.” – 17.09

17 września 2015 @ 18:00 - 19:00

W dniu dzisiejszym Fundacja Do Dzieła! rozpoczyna nowy cykl debat – “Warszawa. Miasto, Człowiek, Rzeka.”

Cykl otwartych spotkań na temat relacji między Warszawą, jej mieszkańcami, a Wisłą. Każde spotkanie rozpocznie debata, do której zostali zaproszeni specjaliści z danych dziedzin. Wydarzenia składać będą się na rozmowy o Warszawie i relacji łączącej ją z rzeką w ujęciach historycznym, architektonicznym, społecznym, i możliwości rozwojowych w przyszłości.  Oprócz debat odbędą się również pokazy filmów dokumentalnych opowiadających o konkretnych problemach położonych nad rzeką miast z całego świata.

Rzeka plazowa

Pierwsze spotkanie pod hasłem “Rzeka życia – znaczenie rzek w historii człowieka, Wisła jako dziedzictwo unikalnego ekosystemu.” rozpocznie się o 18.00 w klubokawiarni Plażowa. W ramach debaty zobaczymy film “Lost rivers”.

Specjaliści:

  • Dr inż. Janusz Żelaziński (hydrolog)
  • Przemysław Pasek ( Prezes Fundacji “Szerokie Wody”)
  • Dr Łukasz Maurycy Stanaszek (kierownik Pracowni Antropologicznej w Państwowym Muzeum Archeologicznym w Warszawie, popularyzator nauki, badacz i odkrywca Urzecza, podwarszawskiego mikroregionu etnograficznego)

Moderacja: Przemek Dziubłowski(dziennikarz, wiceprezes fundacji „Do dzieła”).

Film: LOST RIVERS, reż. Caroline Bâcle, Kanada 2012, 72 min

  • Dawniej przez prawie każde miasto przemysłowe przepływała rzeka. Wokół nich budowane były domy, drogi i fabryki. Zanieczyszczone rzeki na setki lat zniknęły pod powierzchnią ziemi. Dziś, trwa walka o przywrócenie naturalnych elementów w sercach wielkich miast. „Lost Rivers” zabiera nas w podróż w poszukiwaniu utraconych rzek, dzięki miejskim myślicielom, ktywistom i artystom z całego świata.

Szczegóły

Data:
17 września 2015
Czas:
18:00 - 19:00
Wydarzenie Category:
Wydarzenie Tagi:
,

Miejsce

klubokawiarnia Plażowa
Wybrzeże Szczecińskie 1
Warszawa, Polska