AKTUALNOŚCI

Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

reSITE 2016 „Miasta w migracji

16 czerwca 2016 - 17 czerwca 2016

W dniach 16–17 czerwca 2016 roku już po raz piąty do Pragi zjadą się światowej sławy architekci, urbaniści, planiści, architekci krajobrazu i ekonomiści. Wizjonerzy, eksperci, burmistrzowie największych miast i przedstawiciele wyjątkowych inicjatyw społecznych zaprezentują innowacyjne rozwiązania i strategie dla europejskich miast, by skutecznie i bezboleśnie wykorzystać napływ nowych mieszkańców. Konferencji towarzyszyć będzie bogaty program skierowany do dużej publiczności, który będzie miał miejsce w przestrzeni publicznej Pragi. Po raz kolejny reSITE stworzy możliwość dialogu między ekspertami i mieszkańcami: połączy ich wspólna miłość do miasta i wysiłek, by stało się lepszym miejscem do życia, pracy i zabawy dla kolejnych pokoleń. Bilety są już dostępne w sprzedaży, 15% zniżka dostępna będzie do 28 lutego.

Saskia Sassen, wiodąca specjalistka w świecie socjologii, która wprowadziła termin “globalne miasto”, wygłosi jeden z głównych w wykładów podczas konferencji reSITE 2016 w Pradze. Jako profesor Uniwersytetu Columbia oraz London School of Economics, jest światowej sławy autorką ośmiu książek i ekspertem w dziedzinie socjologii miast. Profesor Sassen poświęciła ponad 20 lat swojej kariery akademickiej tematom globalizacji i migracji międzynarodowych.

Migracja dotyczy wszystkich miast. Kropka.

Międzykulturową, międzypokoleniową, międzynarodową, krajową, między miastami, z peryferii do centrum czy też wewnątrz miast – wszystkie miasta na świecie doświadczają migracji. To oczywiście zawsze wpływa na przestrzeń publiczną. Obecna sytuacja w Europie pokazała, jak wielka przepaść istnieje między krajami Europy Zachodniej i nowymi krajami członkowskimi UE. Dlatego właśnie Praga jest idealnym miejscem do dyskusji na ten ogromnie ważny temat. „Migracja i jej wpływ na przestrzeń publiczną to główne wyzwania naszego pokolenia. Wyjdziemy im na przeciw. reSITE 2016 pokaże, w jaki sposób możemy to zrobić” – mówi architekt krajobrazu Martin Barry, założyciel i dyrektor reSITE,i dodaje: „Migracja to naturalna szansa, nie musimy się jej bać. Zamiast patrzeć w przyszłość przez pryzmat strachu, powinniśmy się do niej przygotować i wiedzieć, jak ją wykorzystać”.

Miasta gotowe na zmiany

Konferencja zbada przykłady architektoniczne, planistyczne, modele przestrzeni publicznych i transportu, które integrują nowych mieszkańców w sposób zrównoważony i skuteczny. Jaka będzie rola polityki społecznej, rynku nieruchomości, relacji międzyludzkich I inicjatyw obywatelskich w znalezieniu skutecznych rozwiązań? Wraz z najlepszymi światowymi liderami będziemy debatować na temat tego, jak projektowanie, design, planowanie miejskie, polityka, finanse i wspólne wartości mogą pozytywnie wpłynąć na jakość naszego życia I jednocześnie stworzyć bardziej elastyczne i konkurencyjne gospodarczo miasta.

Bilety są już dostępne w sprzedaży – skorzystaj z najniższych cen

Rejestracja uczestników na konferencję reSITE została otwarta. Bilety dostępne są w trzech kategoriach cenowych: dla profesjonalistów, studentów oraz organizacji pozarządowych. Specjalna 15-procentowa zniżka obowiązywać będzie do końca lutego.

reSITE: o nas

reSITE jest platformą non-profit, wspierającą zrozumienie i współpracę między urbanistyką, polityką, kulturą i ekonomią w świecie, w którym miasta są w ciągłym rozwoju. Prezentuje pomysły i projekty światowych ekspertów nie tylko profesjonalistom, ale również szerokiej publice. Zarówno w ubiegłych czterech latach, jak i podczas najbliższej edycji konferencji reSITE gościć będzie w Pradze światowych ekspertów w zakresie planowania miejskiego, architektury i urbanistyki oraz inspirujących przedstawicieli władz miejskich. reSITE jest wydarzeniem otwartym dla publiczności – opr.cz konferencji odbywa się mnóstwo wydarzeń towarzyszących: debat, pokazów filmów, wystaw i wycieczek rowerowych dostępnych dla wszystkich zainteresowanych. reSITE założony został w 2012 przez Martina Barry’ego, nowojorskiego architekta krajobrazu. Dyrektorem programowym jest architekt Osamu Okamura.

Dzięki działalności organizacji reSITE ponad 1600 ludzi wzięło udział w konferencjach, na których ponad 250 czołowych specjalistów z całego świata przedstawiło swoje poglądy. Cecil Balmond, inżynier i filozof; Jón Gnarr, były burmistrz Rejkiawiku; Enrique Penalosa, były burmistrz Bogoty; Janette Sadik-Khan, komisarz ds. transportu Nowego Jorku; Alexandros Washburn, główny projektant miejski Nowego Jorku, i James Corner, architekt krajobrazu i projektant miejski, obaj związani z projektem High Line w Nowym Jorku; Craig Dykers z norweskiego studia architektonicznego Snohetta; Michael Sorkin, urbanista i krytyk architektury; Reinier de Graaf, urbanista z jednego z najnowocześniejszych biur architektonicznych OMA; Michael Kimmelman, krytyk architektury i urbanistyki z „The New York Times”; Edward Glaeser, profesor i ekonomista miejski z Uniwersytetu Harvarda; Adriaan Geuze, architekt i urbanista ze studia West 8; Greg Lindsay reprezentujący Światowe Forum Ekonomiczne czy w końcu Winy Maas z czołowego holenderskiego biura projektowego MVRDV. Wszyscy oni przyczynili się do tego, by reSITE stał się jednym z największych, najbardziej innowacyjnych i najbardziej zaangażowanych festiwali na temat projektowania miejskiego, rozwoju, przestrzeni publicznych i architektury w Europie.

CO: reSITE 2016 „Miasta w migracji”

KIEDY: 16–17 czerwca 2016

GDZIE: Forum Karlin, ul. Pernerova 53, Praga 8, Czechy

REJESTRACJA: Zobacz tutaj więcej informacji na temat wydarzenia i zarejestruj się.

Parter organizacyjny: Praski Instytut Planowania i Rozwoju

Szczegóły

Start:
16 czerwca 2016
Koniec:
17 czerwca 2016
Wydarzenie Category:
Wydarzenie Tagi:
, ,

Miejsce

Forum Karlin
Pernerova 652/55
Praga, Czechy
+ Google Map

Organizator

Praski Instytut Planowania i Rozwoju