Wydarzenia

Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Przypadek miasto: Nowocześnie i ekologicznie, czyli budujemy miasto marzeń

17 października 2015

15PLN

Stowarzyszenie Masław i Tu było, tu stało zapraszają na „Przypadek miasto” – cykl rodzinnych warsztatów architektonicznych. Zajęcia odbywać się będą w soboty o godz. 12.00 w mieszczącej się w warszawskim Teatrze Ochoty Kawiarni Kwadratowa. Zapisy trwają.

– Lubimy „uczyć bawiąc”, dlatego również w tym roku zapraszamy dzieci w wieku 5–9 lat wraz z opiekunami na cykl rodzinnych warsztatów architektonicznych. Tym razem – pod hasłem „Przypadek miasto” – przygotowaliśmy dziesięć różnorodnych spotkań wprowadzających dzieci w cudowny świat architektury. Zajęcia rozpoczynać się będą w samo południe w nowoczesnej przestrzeni Kawiarni Kwadratowa, mieszczącej się w budynku Teatru Ochoty – mówi Patrycja Jastrzębska, autorka konceptu, koordynatorka i jedna z prowadzących warsztaty.

01

Młodzi uczestnicy i ich opiekunowie będą aktywnie wspólnie „uczyć się miasta”. Prowadzący – ci sami którzy sprawdzili się w zeszłym roku, na cieszących się dużym powodzeniem warsztatach “Moje miasto Warszawa”, organizowanych przez Stowarzyszenie Masław i Tu było, tu stało w Domu Spotkań z Historią – poruszać będą tematy związane z architekturą, przestrzenią miejską, dziedzictwem kulturowym, ochroną zabytków, urbanistyką, zielenią, komunikacją i reklamą.

Ciekawe, ale często trudne zagadnienia, podane będą w sposób przystępny, odpowiedni do wieku uczestników i zachęcający do tego, by sięgnąć po więcej. Każdy warsztat jest traktowany jako odrębny temat/moduł, nie jest konieczne uczestnictwo w całym cyklu, choć warto, ponieważ ci, którzy wezmą udział w przynajmniej ośmiu zajęciach otrzymają dyplomy.

– Nie tyle zależy nam na wpajaniu pewnych pojęć, co poprzez zabawę uczenie określonych postaw i dawanie narzędzi do aktywnego uczestnictwa w kulturze. Chcemy również pokazać jak funkcjonuje miasto i jaka jest rola architektury, parku, przestrzeni miejskiej, komunikacji, a także zwrócić uwagę na problem chaotycznej reklamy, zanieczyszczenia i chaosu komunikacyjnego – tłumaczy Patrycja Jastrzębska.

Jednym z tematów zajęć będzie „Mieszkam eko”. Ich uczestnicy będą uczyć się między innymi tego, jak oszczędzać energię i dbać o środowisko naturalne. Organizatorzy zadbali o to, by sami mogli być dla dzieci przykładem, dlatego stawiają na materiały ekologiczne i recyclingowe – wiele wyrzucanych rzeczy świetnie nadaje się do ponownego wykorzystania w zabawie i nauce jednocześnie.


  1. Nowocześnie i ekologicznie, czyli budujemy miasto marzeń

Na tym warsztacie uczestnicy zastanowią się czym jest miasto i jak je projektować, aby w przestrzeni miejskiej znalazły się obiekty spełniające wszystkie funkcje potrzebne mieszkańcom do życia. Zastanowią się także co to znaczy, że miasto jest ekologiczne i nowoczesne, jakie warunki powinno spełniać, by było przyjazne jego mieszkańcom. Organizatorzy zwrócą uwagę na ważny aspekt projektowania miasta jako całości. Dzieci przekonają się, że miasto jest jak żywy organizm, na którego kształtowanie mogą mieć wpływ. Uczestnicy zbudują miasto swoich marzeń, w którym pragnęliby żyć.


Link do wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/697057863728232/

Obowiązują zapisy: [email protected]

Liczba miejsc ograniczona!

Miejsce: Teatr Ochoty – Kawiarnia Kwadratowa, ul. Reja 9

Czas trwania: 10 października–19 grudnia 2015 r.

soboty, godz. 12.

Wstęp 15 zł; przy zapisie na 10 warsztatów w prezencie niespodzianka!

Dzieci, które wezmą udział przynajmniej w 8 zajęciach, otrzymają dyplomy potwierdzające uczestnictwo w warsztatach.

Koncepcja i koordynacja warsztatów: Patrycja Jastrzębska

Organizatorzy: Stowarzyszenie Masław, Tu było, tu stało

Partnerzy: Kawiarnia Kwadratowa, Teatr Ochoty

Patroni medialni: Dziecko w Warszawie, Gazeta Co Jest Grane, Miesięcznik Stolica, urbnews.pl

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

„Przypadek miasto” jest projektem składającym się z dwóch modułów: cyklu warsztatów architektonicznych skierowanych do dzieci (moduł 1), które odbędę się w Teatrze Ochoty – Kawiarni Kwadratowa oraz dla dorosłych (moduł 2), które będą miały miejsce w Muzeum Sztuki Nowoczesnej.

kontakt:

Edyta Borkowska, tel. 693 622 082 [email protected]

Agnieszka Zalotyńska, tel. 500 030 947 [email protected]

facebook.com/TuByloTuStalo

maslaw.org.pl

Przypadek miasto

Szczegóły

Data:
17 października 2015
Koszt:
15PLN
Wydarzenie Category:
Wydarzenie Tagi:
, , , , ,

Miejsce

Teatr Ochoty – Kawiarnia Kwadratowa
Reja 9
Warszawa, mazowieckie 02-053 Polska
+ Google Map
Strona internetowa:
http://teatrochoty.pl/

Organizator

Tu było, tu stało, Stowarzyszenie Masław
Email:
tubylotustalo@gmail.com