Wydarzenia

Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Przypadek miasto: Bawię się świetnie. Budujemy plac zabaw

12 grudnia 2015

15PLN

Stowarzyszenie Masław i Tu było, tu stało zapraszają na „Przypadek miasto” – cykl rodzinnych warsztatów architektonicznych. Zajęcia odbywać się będą w soboty o godz. 12.00 w mieszczącej się w warszawskim Teatrze Ochoty Kawiarni Kwadratowa. Zapisy trwają.

– Lubimy „uczyć bawiąc”, dlatego również w tym roku zapraszamy dzieci w wieku 5–9 lat wraz z opiekunami na cykl rodzinnych warsztatów architektonicznych. Tym razem – pod hasłem „Przypadek miasto” – przygotowaliśmy dziesięć różnorodnych spotkań wprowadzających dzieci w cudowny świat architektury. Zajęcia rozpoczynać się będą w samo południe w nowoczesnej przestrzeni Kawiarni Kwadratowa, mieszczącej się w budynku Teatru Ochoty – mówi Patrycja Jastrzębska, autorka konceptu, koordynatorka i jedna z prowadzących warsztaty.

01

Młodzi uczestnicy i ich opiekunowie będą aktywnie wspólnie „uczyć się miasta”. Prowadzący – ci sami którzy sprawdzili się w zeszłym roku, na cieszących się dużym powodzeniem warsztatach “Moje miasto Warszawa”, organizowanych przez Stowarzyszenie Masław i Tu było, tu stało w Domu Spotkań z Historią – poruszać będą tematy związane z architekturą, przestrzenią miejską, dziedzictwem kulturowym, ochroną zabytków, urbanistyką, zielenią, komunikacją i reklamą.

Ciekawe, ale często trudne zagadnienia, podane będą w sposób przystępny, odpowiedni do wieku uczestników i zachęcający do tego, by sięgnąć po więcej. Każdy warsztat jest traktowany jako odrębny temat/moduł, nie jest konieczne uczestnictwo w całym cyklu, choć warto, ponieważ ci, którzy wezmą udział w przynajmniej ośmiu zajęciach otrzymają dyplomy.

– Nie tyle zależy nam na wpajaniu pewnych pojęć, co poprzez zabawę uczenie określonych postaw i dawanie narzędzi do aktywnego uczestnictwa w kulturze. Chcemy również pokazać jak funkcjonuje miasto i jaka jest rola architektury, parku, przestrzeni miejskiej, komunikacji, a także zwrócić uwagę na problem chaotycznej reklamy, zanieczyszczenia i chaosu komunikacyjnego – tłumaczy Patrycja Jastrzębska.

Jednym z tematów zajęć będzie „Mieszkam eko”. Ich uczestnicy będą uczyć się między innymi tego, jak oszczędzać energię i dbać o środowisko naturalne. Organizatorzy zadbali o to, by sami mogli być dla dzieci przykładem, dlatego stawiają na materiały ekologiczne i recyclingowe – wiele wyrzucanych rzeczy świetnie nadaje się do ponownego wykorzystania w zabawie i nauce jednocześnie.


  1. Bawię się świetnie. Budujemy plac zabaw

Na tym warsztacie uczestnicy zastanowią się, jakie elementy powinien mieć ciekawy i bezpieczny plac zabaw. Dowiedzą się co robić, żeby taki obiekt był ekologiczny. Zbudują wspólnie kolorowe oraz nowatorskie place zabaw.


Link do wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/697057863728232/

Obowiązują zapisy: [email protected]

Liczba miejsc ograniczona!

Miejsce: Teatr Ochoty – Kawiarnia Kwadratowa, ul. Reja 9

Czas trwania: 10 października–19 grudnia 2015 r.

soboty, godz. 12.

Wstęp 15 zł; przy zapisie na 10 warsztatów w prezencie niespodzianka!

Dzieci, które wezmą udział przynajmniej w 8 zajęciach, otrzymają dyplomy potwierdzające uczestnictwo w warsztatach.

Koncepcja i koordynacja warsztatów: Patrycja Jastrzębska

Organizatorzy: Stowarzyszenie Masław, Tu było, tu stało

Partnerzy: Kawiarnia Kwadratowa, Teatr Ochoty

Patroni medialni: Dziecko w Warszawie, Gazeta Co Jest Grane, Miesięcznik Stolica, urbnews.pl

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

„Przypadek miasto” jest projektem składającym się z dwóch modułów: cyklu warsztatów architektonicznych skierowanych do dzieci (moduł 1), które odbędę się w Teatrze Ochoty – Kawiarni Kwadratowa oraz dla dorosłych (moduł 2), które będą miały miejsce w Muzeum Sztuki Nowoczesnej.

kontakt:

Edyta Borkowska, tel. 693 622 082 [email protected]

Agnieszka Zalotyńska, tel. 500 030 947 [email protected]

facebook.com/TuByloTuStalo

maslaw.org.pl

Przypadek miasto

Szczegóły

Data:
12 grudnia 2015
Koszt:
15PLN
Wydarzenie Category:
Wydarzenie Tagi:
, , , , ,

Miejsce

Teatr Ochoty – Kawiarnia Kwadratowa
Reja 9
Warszawa, mazowieckie 02-053 Polska
+ Google Map
Strona internetowa:
http://teatrochoty.pl/

Organizator

Tu było, tu stało, Stowarzyszenie Masław
Email:
tubylotustalo@gmail.com