AKTUALNOŚCI

Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Przypadek miasto 3. Osady i grody. Jak mieszkano, gdy nie było miast?

7 października 2017 @ 11:00 - 13:00

19PLN

7 października 2017, godz. 11.00
Osady i grody. Jak mieszkano, gdy nie było miast?

Podczas warsztatów uczestnicy dowiedzą się, jak mieszkano na ziemiach polskich, zanim pojawiły się pierwsze miasta. Przyjrzymy się osadom takim jak Biskupin oraz pierwszym grodom książęcym. Czy mieszkanie w domu z gliny i słomy mogłoby być atrakcyjne w czasach współczesnych? Okazuje się, że od naszych przodków możemy nauczyć się… ekologicznego budowania!

 

Dla kogo?

Dla dzieci w wieku 6–10 lat wraz z opiekunami

Kiedy i gdzie?

Co sobota od 16 września do 9 grudnia
w Służewskim Domu Kultury, ul. Bacha 15, Warszawa

Co?

Zabierzemy dzieci w architektoniczną podróż przez wieki. Zaczniemy od egipskich piramid i miast budowanych przez Inków i Majów, a skończymy na współczesnej architekturze… a właściwie pójdziemy nawet trochę dalej i wyobrazimy sobie, co może powstać w przyszłości! Dzięki bogatym materiałom wizualnym dzieci zobaczą, jak wyglądały dawne miasta i architektura oraz jak buduje się współcześnie. Podczas warsztatów wcielimy się w architektów z najróżniejszych epok oraz zakątków świata i będziemy budować własne miasta i obiekty. Będziemy ciąć, kleić, składać, malować, planować i ustawiać. Inspirując się historią, uruchomimy dziecięcą wyobraźnię.

W ramach cyklu “Przypadek miasto 3” przeprowadzimy 12 warsztatów, z których każdy będzie trwać około 2 godzin. Cykl został pomyślany tak, by przybliżyć młodym uczestnikom problematykę związaną z architekturą, przestrzenią miejską, dziedzictwem kulturowym, pejzażem kulturowym, ochroną zabytków i urbanistyką. Chcemy pokazać, jak funkcjonuje miasto i jaka jest rola architektury w kształtowaniu wspólnego miejsca do życia.

Tematyka i terminologia będą dostosowane do wieku uczestników – zależy nam nie tyle na wpajaniu pojęć, ile na kształtowaniu postaw i dawaniu narzędzi do aktywnego uczestnictwa w kulturze przez zabawę. Sposób prowadzenia zajęć oraz pokazywane materiały będą dostosowane do wieku uczestników.

Bilet: 19 zł

Obowiązują zapisy drogą mailową: [email protected]

Szczegóły

Data:
7 października 2017
Czas:
11:00 - 13:00
Koszt:
19PLN
Wydarzenie Category:
Wydarzenie Tagi:
, , , ,

Miejsce

Służewski Dom Kultury
Bacha 15
Warszawa, mazowieckie 02-743
Telefon:
22 843-91-01
Strona internetowa:
https://www.sdk.waw.pl/

Organizator

Tu było, tu stało
Email:
tubylotustalo@gmail.com
Strona internetowa:
http://www.tubylotustalo.pl/