AKTUALNOŚCI

Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

PLACES + SPACES „The Art of Tall Building”

28 stycznia 2020

Najbliższa edycja PLACES + SPACES, wydarzenia organizowanego przez Urban Land Institute, odbędzie się 28 stycznia w Warszawie. Tym razem spotkanie będzie poświęcone funkcjom oraz wpływowi wieżowców na jakość życia w miastach, a swoimi doświadczeniami z uczestnikami podzielą się architekci z czołowych międzynarodowych pracowni oraz inwestorzy i deweloperzy aktywni na rynku nieruchomości w Europie. 

Podczas PLACES + SPACES „The Art of Tall Building” wystąpi m.in. Bill Price, dyrektor ds. rozwoju w brytyjskim oddziale globalnej pracowni WSP. Bill uczestniczył m.in. we wstępnej fazie projektowania wieżowca The Shard, a także w procesie transformacji okolic stacji London Bridge – wiele z jego doświadczeń dotyczy właśnie projektów wysokościowych sąsiadujących z węzłami transportowymi.

Inną firmę doskonale znaną z projektowania emblematycznych wieżowców będzie reprezentował Kent Jackson, Partner w Skidmore Owings Merrill LPP (SOM). Architekci tej pracowni przyczynili się do powstania takich budynków jak najwyższy na świecie Burdż Chalifa w Dubaju, Willis Tower w Chicago oraz One World Trade Center w Nowym Jorku.

W PLACES + SPACES weźmie też udział Yama Karim, Partner w doskonale znanej również w Polsce pracowni Daniela Libeskinda. Obecnie Yama uczestniczy m.in. w takich projektach jak rewitalizacja terenów targowych w Mediolanie, wieżowiec Downtown Tower w Wilnie czy kilka inwestycji wysokościowych na Bliskim Wschodzie.

Punkt widzenia inwestorów na rolę niebotyków oraz potrzeby ich użytkowników zaprezentuje James Goldsmith, dyrektor ds. wynajmu w AXA Investment Managers – Real Assets. James odpowiada za proces pozyskiwania najemców dla inwestycji 22 Bishopsgate – 278-metrowego wieżowca powstającego w londyńskim City. Z kolei o polski kontekst dyskusji zadbają uczestniczący w panelu eksperckim:Peter Pecnik, prezes zarządu HB Reavis Poland – firmy tworzącej w Warszawie m.in. zespół trzech wieżowców Varso Place, w tym najwyższego budynku w Unii Europejskiej, a także Katarzyna Zawodna-Bijoch, prezes biurowej spółki Skanska w Europie Środkowo-Wschodniej, która obecnie w stolicy realizuje m.in. najwyższą i finalną część kompleksu Generation Park przy Rondzie Daszyńskiego.

Dodatkowe informacje oraz link do rejestracji na spotkanie  są dostępne na: https://poland.uli.org/events/detail/C26475E4-1C90-464A-8B48-D02CAE5F034D/.

Partnerami cyklu PLACES + SPACES są firmy: Greenberg Traurig, Skanska, Colliers International, Cushman & Wakefield, Dentons, Echo Investment, Ghelamco, Globalworth, Hines i Vastint.


O Urban Land Institute
Urban Land Institute to międzynarodowa organizacja non-profit oraz instytut badawczy, którego misją jest wytyczanie odpowiedzialnych sposobów planowania i rozwoju miast, sprzyjających tworzeniu i umacnianiu lokalnych społeczności. ULI zostało założone w 1936 roku. Obecnie zrzesza ponad 40 tysięcy osób – specjalistów w obszarach takich jak nieruchomości, urbanistyka i architektura. W Europie ULI skupia ponad 3,5 tysięcy członków w 14 oddziałach krajowych, w tym ULI Poland.
Kontakt w sprawie udziału w wydarzeniach / członkostwa w ULI: Małgorzata Poręba, National Council Coordinator ULI Poland, [email protected], +48 696 036 652

Szczegóły

Data:
28 stycznia 2020
Wydarzenie Category:
Wydarzenie Tagi:
, , ,
Strona internetowa:
https://poland.uli.org/events/detail/C26475E4-1C90-464A-8B48-D02CAE5F034D/

Miejsce

Winosfera
Chłodna 31
Warszawa, mazowieckie 00-867 Polska
+ Google Map
Telefon:
+48 22 526 25 00
Strona internetowa:
http://winosfera.pl/pl/

Organizator

Urban Land Institute