AKTUALNOŚCI

Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Mistrzowie Architektury: João Gomes da Silva

9 kwietnia 2015 @ 18:00 - 20:00

Darmowy

Tym razem znaleźliśmy naszego Mistrza w Portugalii! Reprezentuje to, co w portugalskiej architekturze najcenniejsze: prostotę, konsekwencję, dbałość o detal oraz poszanowanie kontekstu.

W chwili, gdy wszyscy najwięksi architekci proszą go o współpracę, to my będziemy mieć możliwość wysłuchania tego niezwykłego architekta, urbanisty i projektanta krajobrazu w jednym, już na pierwszym tegorocznym wykładzie z cyklu Mistrzowie Architektury w Katowicach.

João Gomes da Silva z Global Arquitectura Paisagista może nie stoi w pierwszej linii znanych portugalskich architektów, ale nie sposób nie zauważyć jego projektów, chociażby w samej Lizbonie. Interwencja na zamku São Jorge czy ścieżka rowerowa wzdłuż lizbońskiego wybrzeża urzekają swoją ascetyczną linią, minimalistycznym wyglądem materiału i oszczędnością detalu. Architekt tworzy krajobrazy uporządkowane, wolne od chaosu i niekonsekwentnych decyzji projektowych. W jego przestrzeniach każdy po prostu czuje się dobrze.

O João Gomesie da Silva można by mówić wiele – o jego licznych nagrodach, kolaboracjach i projektach. Jednak chcąc poznać jego twórczość oraz podejście projektowe, najlepiej przyjść na wykład i na własną rękę zagłębić się w świat słonecznej architektury Portugalii.

Serdecznie zapraszamy na kwietniowy wykład João Gomesa da Silva, który odbędzie się już 9-ego kwietnia o godzinie 18.30 w Sali Audytoryjnej ING Banku Śląskiego, przy ulicy Sokolskiej 34 w Katowicach.

Prosimy o potwierdzenie chęci udziału w wydarzeniu drogą mailową: [email protected].pl. Osoby zarejestrowane w ten sposób mają pierwszeństwo wejścia. Sala wykładowa będzie otwarta od godz. 18.00. Rezerwacje miejsc obowiązują do godziny 18.15. Później wpuszczamy wszystkich chętnych, aż do zapełnienia sali.

źródło: SARP Katowice

Szczegóły

Data:
9 kwietnia 2015
Czas:
18:00 - 20:00
Koszt:
Darmowy
Wydarzenie Category:
Wydarzenie Tagi:
, , , , , ,

Miejsce

ING Bank Śląski
Sokolska 34
Katowice, 40-086 Polska
+ Google Map

Organizator

SARP Katowice
Telefon:
32 253 97 74
Strona internetowa:
http://www.sarp.katowice.pl/