Wydarzenia

Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Międzynarodowe warsztaty szkoleniowe INTBAU : Kraków

8 maja 2014 - 16 maja 2014

PLN600 - PLN700

Międzynarodowe warsztaty szkoleniowe projektowania kontekstualnego oraz kreacji miejsca

Studentów i praktyków architektury, budownictwa, urbanistyki, planowania przestrzennego, architektury krajobrazu oraz architektury wnętrz zapraszamy do udziału w interdyscyplinarnych warsztatach zorganizowanych przez INTBAU Polska oraz Politechnikę Krakowską, we współpracy z INTBAU Italia oraz Instytutem Allerhanda, który specjalnie na potrzeby studia warsztatowego udostępni swoją siedzibę w historycznej kamienicy przy placu Sikorskiego w Krakowie.

Warsztaty, wzbogacone serią wykładów, prowadzone przez międzynarodową grupę specjalistów, mają na celu wymianę doświadczeń i szkolenie w dziedzinie zrównoważonej architektury i budownictwa, oraz urbanistyki partycypacyjnej, ze szczególnym naciskiem na kontekstualne projektowanie wnętrz i przestrzeni publicznej.

Temat warsztatów jest ściśle powiązany z poprzedzającą je konferencją, dzięki czemu uczestnicy będą mieli okazję do bezpośredniej konfrontacji teorii z praktyką. Miejsce i temat warsztatów daje możliwość analizy złożonej historii obrazu miejsca oraz budynków i otaczającej je przestrzeni publicznej. Na przykładzie obszaru Placu Sikorskiego w Krakowie, przedmiotem badań i studiów projektowych będą cztery zasady zrównoważonej urbanistyki:

  1. MIEJSCOWA TRADYCJA – jej rola w kształtowaniu współczesnego obrazu miasta;
  2. Tożsamość i ‘DNA’ miejsca – z bogactwem nawarstwień historycznych;
  3. ZBIOROWA MĄDROŚĆ – dzięki aktywizacji lokalnej społeczności;
  4. LOKALNE TECHNOLOGIE – poprzez innowacyjność niewykluczającą kontynuacji dobrych tradycji.

Uczestnicy będą pracowali w małych zespołach, obejmujących wybrane przez nich dyscypliny (urbanistykę, architekturę, budownictwo, wnętrza, krajobraz), mając równocześnie możliwość trans-dyscyplinarnej wymiany doświadczeń, przy współpracy z innymi zespołami, we wspólnym poszukiwaniu ducha miejsca. Warsztaty przygotują uczestników do prowadzenia analiz i prac projektowych w ramach zespołów zajmujących się archi-tekturą i urbanistyką tradycyjną. Dodatkowo, warsztaty będą doskonałą okazją do nawiązania nowych kontaktów i dołączenia do sieci wyróżniających się badaczy i praktyków projektowania tradycyjnego i kontekstualnego.

W czasie weekendu 9-11 maja, uczestnicy warsztatów będą mieli okazję odwiedzenia Zakopanego, wycieczki po tatrzańskich szlakach, oraz zapoznania się z dziedzictwem architektonicznym południowej Małopolski (Szlak Budownictwa Drewnianego UNESCO).

Rejestracja na warsztaty / terminy:

Wczesna rejestracja: €600 (€500 dla członków INTBAU oraz studentów) – do 15 lutego 2014
Późniejsze rejestracje: €700 (€600 dla członków INTBAU oraz studentów) – do 28 lutego 2014
Zatwierdzanie aplikacji oraz potwierdzenie uczestnictwa: 15 marca 2014
Termin opłaty za uczestnictwo: 31 March 2014
Opłata uwzględnia: udział w warsztatach, zakwaterowanie w centrum Krakowa oraz pełne wyżywienie podczas warsztatów (7-16 maja), weekendowa wycieczka do Zakopanego oraz Szlakiem drewnianej architektury UNESCO (wraz z przewodnikiem, transportem, itp.)

Dokumenty do pobrania:

źródło: materiały uzyskane od INTBAU Poland Chapter

Zapraszamy także na III Międzynarodową Konferencję INTBAU – 5-6 maja 2014.

 

Szczegóły

Start:
8 maja 2014
Koniec:
16 maja 2014
Koszt:
PLN600 - PLN700
Wydarzenie Category:
Wydarzenie Tagi:
, , ,
Strona internetowa:
http://urbnews.pl/miedzynarodowe-warsztaty-szkoleniowe-intbau-krakow-8-16-maja-2014

Miejsce

Instytut Allerhanda
Plac Sikorskiego 2/7
Kraków, 31-115 Polska
+ Google Map

Organizator

INTBAU
Strona internetowa:
www.intbau.org