Wydarzenia

Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

LIGHT. MOVE. FESTIVAL. ŁÓDŹ 2014 – Konferencja naukowa ,,Światlo i kolor w architekturze i przestrzeniach publicznych o świadomy kreowaniu wizerunku miasta”

10 października 2014 @ 09:30 - 17:00

W imieniu Fundacji Lux Pro Monumentis   zapraszamy do udziału w konferencji naukowej “Światło i kolor w architekturze i przestrzeniach publicznych o świadomym kreowaniu wizerunku miasta”, która odbędzie się w dniu 10 października 2014 Dużej Sali Obrad Urzędu Miasta Łodzi, ul. Piotrkowska 104 w Łodzi. Celem Konferencji jest propagowanie wiedzy z zakresu rewitalizacji miejskiej tkanki architektoniczno urbanistycznej, przedstawianie ważnych dla miasta projektów opartych na nowoczesnych, ekologicznych technologiach, mających na celu kreowanie, zarówno w dzień, jak i w nocy, przyjaznej mieszkańcom i środowisku naturalnemu przestrzeni oraz debata publiczna na temat kierunków rozwoju współczesnej metropolii, zmierzających do budowania i umacniania tożsamości lokalnej oraz wpływających pozytywnie na prezencję i promocję miasta/miejscowości/regionu.

Konferencja skierowana jest do wszystkich grup społecznych posiadających realny wpływ na kształtowanie wizerunku i rozwój miasta, w tym do pracowników różmych szczebli administracji publicznej, projektantów, architektów i urbanistów, plastyków, designerów oraz członków stowarzyszeń, fundacji, organizacji spolecznych i samorzadowych.

Do udziału w konferencji w roli prelegentów zaproszeni zostali wybitni specjalisci z dziedziny architektury i urbanistyki, ochrony zabytków, zanieczyszczenia świetlnego oraz nowych energooszczędnych technologii, estetyki przestrzeni publicznych oraz reportażu i fotografii.

Wychodząc naprzeciw potrzebie szerzenia wiedzy na temat współodpowiedzialności za wizerunek miasta wśród wszystkich grup społecznych, zapewniamy Panstwu bezplatny udział w konferencji.

Po zakończeniu Konferencji serdecznie zapraszamy Państwa do udziału unikatowym w wydarzeniu kulturalno artystycznym, jakim jest IV edycja Festiwalu Kinetycznej sztuki swiatła Light. Move. Festival 2014

Drukowanie

Szczegóły

Data:
10 października 2014
Czas:
09:30 - 17:00
Wydarzenie Category:
Wydarzenie Tagi:
, ,

Miejsce

Duża sala obrad UM w Łodzi
Piotrkowska 104
Łódź, Polska

Organizator

Fundacja Lux Pro Monumentis