AKTUALNOŚCI

Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Kurs programowania w ArcGIS za pomocą Pythona

1 lutego 2015 - 6 lutego 2015

PLN600

Termin: 2 – 6 luty 2015 (28 osób)
9.00 – 11.00 Wykład i prezentacja
13.00 – 15.00 Warsztaty (rozwiązywanie problemów według instrukcji)
17.00 – 19.00 Ćwiczenia (samodzielna realizacja projektów z pomocą prowadzących)
Dodatkowo jeden dzień rozgrzewki (1 luty) dla osób nigdy nie programujących (Scratch 2)
Cena: 600 zł (łącznie z noclegami)

Wiedza, którą Państwo zdobędą Zna środowiska programowania Python Win. Opanował podstawy programowania w Pythonie (rodzaje instrukcji, pojęcie funkcji, operacje wejścia i wyjścia). Rozumie pojęcie algorytmu i potrafi je tworzyć oraz zapisać w pseudo kodzie. Potrafi
tworzyć i pracować na tablicach w Pythonie wykorzystując pakiet NumPy i SciPy. Zna metody stosowania pakietu ArcPy będącego łącznikiem pomiędzy narzędziami i funkcjami programu ArcGIS. Zna zasady pracy z narzędziami analizy wektorowej i rastrowej (map algebra) w Pythonie oraz zasady dostępu i tworzenia z Pythona struktur wektorowych i rastrowych w ArcGIS. Zna zasady przygotowania skryptu w Pathonie, który może być używany jako narzędzie w ArcGIS. Zna podstawowe zasady tworzenia wykresów i rysunków za pomocą pakietu matplotlib.

Umiejętności, które Państwo pozyskają Potrafi napisać program w Pythonie przekształcający zbiór danych tekstowych, wie jak zapisać i odczytać plik tekstowy. Potrafi wykorzystać funkcje i tablice w programie bazującym na pakiecie NumPy. Potrafi napisać program wykorzystujący narzędzia analizy wektorowej i rastrowej bazując na pakiecie arcpy. Potrafi przetwarzać dane wektorowe (odzytać, przetworzyć i zapisać). Umie zamienić raster na tablicę numpy, przetwarzając ją i przekonwertować ją powtórnie do rastra z nadaniem mu właściwej georeferencji. Potrafi zbudować w Pathonie narzędzie dla ArcGIS Toolboxes.

Zapisy: [email protected]

2Dodatkowe atrakcje to spacery brzegiem morza, zimowa wizyta w fokarium i domku morświna oraz kulinarny sezon połowów dorszy.

Szczegóły

Start:
1 lutego 2015
Koniec:
6 lutego 2015
Koszt:
PLN600
Wydarzenie Category:
Wydarzenie Tagi:
, , , , ,
Strona internetowa:
urbnews.pl/kurs-programowania-arcgis-pomoca-pythona-02-06-02-15-hel/

Miejsce

Stacja Morska Instytutu Oceanografii UG
Hel, Pomorskie Polska + Google Map

Organizator

Centrum GIS UG