AKTUALNOŚCI

Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Kongres Polityki Miejskiej 2021, online, 7-8 czerwca

7 czerwca 2021 - 8 czerwca 2021

Darmowy
Kongres Polityki Miejskiej 2021

7-8 czerwca odbędzie się kolejna edycja Kongresu Polityki Miejskiej. W ramach wydarzenia oprócz tradycyjnych sesji nastąpi oficjalna prezentacja efektów prac eksperckich grup, które przez ostatnie miesiące przygotowywały propozycje konkretnych rozwiązań do aktualizowanej krajowej polityki miejskiej.

Kongres Polityki Miejskiej to największe w Polsce cykliczne wydarzenie poświęcone problematyce rozwoju miast. Służy ono spotkaniu różnych środowisk zainteresowanych kształtowaniem i wdrażaniem polityk miejskich, m.in. przedstawicieli władz krajowych i samorządowych, ekspertów, organizacji pozarządowych i przedstawicieli biznesu.

Tematem wiodącym Kongresu 2021 będzie dyskusja założeń do aktualizowanej krajowej polityki miejskiej wraz z propozycjami konkretnych rozwiązań wypracowanych przez sześć międzysektorowych grup eksperckich pracujących przy Obserwatorium Polityki Miejskiej IRMiR. W ramach nich przez ostatnie miesiące intensywnie pracowało ponad 160 ekspertów z całej Polski.

Na uczestników czeka szereg paneli dyskusyjnych i prezentacji eksperckich w temacie:

  • kształtowaniem przestrzeni,
  • zarządzaniem i finansami publicznymi,
  • gospodarką i rynkiem pracy,
  • mieszkalnictwem i politykami społecznymi,
  • transportem i mobilnością miejską oraz
  • środowiskiem i adaptacją do zmian klimatu.

Z kolei głównym tematom towarzyszyć będzie bogaty program wydarzeń towarzyszących – prezentacje dobrych praktyk miejskich, sesje kalejdoskopowe, warszaty i sesje networkingowe (zapisy od 20 maja), noc wtop, czyli wyjątkowa sesja, gdzie najodważniejsi miejscy urzędnicy i działacze podzielą się tym, co – najoględniej rzecz biorąc – im nie wyszło i jakie wnioski z tego wyciągnęli.

 

KPM2021-baner-grafika

Niezwykle ważną częścią Kongresu są również sesje poświęcone World Urban Forum (WUF 11), czyli Światowemu Forum Miejskiemu. Wydarzenie to, którego organizatorem jest UN-Habitat, agenda ONZ ds. urbanizacji i osiedli miejskich, cyklicznie odbywa się co dwa lata w różnych zakątka świata, m.in. w Barcelonie, Rio de Janerio czy Kuala Lumpur. Jest to najważniejsza przestrzeń dyskusyjna na temat polityk miejskich i rozwoju obszarów zurbanizowanych na świecie. Już za rok, stolicą światowego wydarzenia miejskiego będą Katowice. Dlatego też, rozmowy na temat WUF stanowią ważny element tegorocznego Kongresu. W sesjach związanych z Światowym Forum Miejskich uczestniczyć będą przedstawiciele władz rządowych, lokalnych, eksperci zagraniczni a także prelegenci UN-Habitat.

Największym wyzwaniem tegorocznej edycji Kongresu Polityki Miejskiej jest sytuacja związana z pandemią COVID-19. Wydarzenie odbędzie się w formule hybrydowej (ze studiem nagraniowym w Katowicach). Nowością ma być specjalna scena, gdzie przedstawiciele różnych mediów w przerwach między panelami będą prowadzić krótkie rozmowy z wybranymi  prelegentami.

Wydarzenie online: 7-8.06.2021
Rejestracja na www.kongres.miasta.pl

 Udział bezpłatny

Szczegóły

Start:
7 czerwca 2021
Koniec:
8 czerwca 2021
Koszt:
Darmowy
Wydarzenie Category:
Wydarzenie Tagi:
, , , ,
Strona internetowa:
https://kongres.miasta.pl/

Organizator

nstytut Rozwoju Miast i Regionów i Integrator Danych Miejskich IRMiR
Telefon:
+48 12 634 29 53 wew. 20
Email:
danemiejskie@irmir.pl
Strona internetowa:
https://danemiejskie.pl/