Wydarzenia

Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Konferencja reSITE 2014: Miasta i krajobraz w nowej gospodarce

19 czerwca 2014 @ 08:00 - 20 czerwca 2014 @ 17:00

CZK1980

Konferencja reSITE odpowie na pytanie jak zapobiec wyludnianiu się obszarów wiejskich i uatrakcyjnić centra miast. Wielcy światowej urbanistyki oraz ekonomii spotkają się w Pradze w dniach 19-20 czerwca 2014.

Nie tylko władze lokalne i socjologowie zastanawiają się w jakim kierunku zmierza ludność. Obszary wiejskie wyludniają się. Z centrów miast znikają mieszkańcy, handel i usługi. Czy ludzie opuszczają te tereny z powodu pracy lub z powodu niższych cen w centrach handlowych na przedmieściach? Jaki wpływ na miasto ma ekspansja parków handlowych, magazynów i inwestycji na przedmieściach? I jak ten problem rozwiązano w innych miastach na całym świecie?

Festiwal reSITE, organizowany we współpracy z praskim Instytutem Planowania i Rozwoju, po raz trzeci będzie miejscem wymiany doświadczeń oraz pozytywnych przykładów. Czterdziestu światowej klasy architektów, urbanistów, architektów krajobrazu, deweloperów i ekonomistów, a także przedstawiciele władz lokalnych oraz stowarzyszeń obywatelskich podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem podczas wydarzenia, które odbędzie się w nowym Forum Karlin w czeskiej Pradze w dniach 19-20 czerwca 2014. Około pięciuset uczestników będzie mogło wysłuchać przemówień, ale także dołączyć do dyskusji oraz prac projektowych z prezentującymi.

Prelegentami oraz uczestnikami dyskusji będą m.in: Edward Glaeser, profesor ekonomii na Harvard University oraz specjalista w ekonomii samorządowej, Michael Kimmelman, krytyk architektury, budownictwa mieszkaniowego, przestrzeni publicznych, infrastruktury oraz rozwoju społecznego z New York Times, Adriaan Geuze z West 8 oraz Michael Desvigne, dwóchnajbardziej znaczących architektów krajobrazu swojego czasu. Dołączy do nikt hiszpańska architekt Benedetta Tagliabue z EMBT – odpowiedzialna za rynek Santa Caterina w Barcelonie oraz waterfront w Hamburgu. Adam Greenfield – urbanista z londyńskiej School of Economics poprowadzi dyskusję o roli technologii, informacji oraz telefonii komórkowej w „smart city”.

Prelegentami z Polski będą Grzegorz Piątek, architekt, krytyk architektury, członek zarządu Fundacji Centrum Architektury oraz Joanna Erbel, warszawska aktywistka, kandydatka na stanowisko prezydenta Warszawy.

W związku z dużym zainteresowaniem wydarzeniem, organizatorzy zalecają kupno biletów bez zwłoki. Można to zrobić poprzez formularz rejestracyjny: http://resite.cz/cs/registration/. Więcej szczegółów na: www.resite.cz.

Szczegóły

Start:
19 czerwca 2014 @ 08:00
Koniec:
20 czerwca 2014 @ 17:00
Koszt:
CZK1980
Wydarzenie Category:
Wydarzenie Tagi:
, , ,
Strona internetowa:
http://resite.cz/en/

Miejsce

Forum Karlin
Pernerova 652/55
Praga, Czechy
+ Google Map

Organizator

PostArch
Email:
info@resite.cz