AKTUALNOŚCI

Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Konferencja „Jak ocalić Miasto Ogród Włochy?”

18 października 2014 @ 10:00 - 13:00

Darmowy

Organizatorem akcji jest Stowarzyszenie Sąsiedzkie Włochy – organizacja pozarządowa skupiająca mieszkańców i miłośników dzielnicy.

Wydarzenie jest częścią projektu „Aktywni mieszkańcy kształtują przestrzeń Miasta − Ogrodu Włochy”, który otrzymał dofinansowanie z Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Włochy zaczęły się rozwijać w 1928 r. w oparciu o ideę Miasta − Ogrodu. U podstaw tej koncepcji leżały takie założenia jak: niska zabudowa, wszechobecna zieleń oraz możliwość wpływania na samopoczucie i wygodę mieszkańców poprzez odpowiedni ład przestrzenny.

Niestety na przestrzeni ostatnich lat w niektórych miejscach dzielnicy zapanował chaos architektoniczny. Zaniedbany został zwłaszcza plac przy stacji PKP – miejsce, które jest sercem i centrum dawnego Miasta Ogrodu Włochy.

Podczas spotkania chcemy przekazać mieszkańcom informacje o tym, w jaki sposób mogą wpływać na wygląd otaczającej ich przestrzeni, a także pokazać ciekawe przykłady działań w innych miastach. Gorąco zachęcamy do udziału wszystkich, którym nie jest obojętny wygląd naszej dzielnicy – mówi Matylda Gadomska wiceprezes Stowarzyszenia Sąsiedzkie Włochy i organizatorka akcji.

Bloki tematyczne konferencji:

  • Jak plany miejscowe mogą uczynić przestrzeń we Włochach bardziej estetyczną?
  • Mikroprogram Rewitalizacji Włoch – jakie dotychczasowe efekty i plany?
  • Czy plac przy PKP Włochy może stać się wizytówką Miasta Ogrodu Włochy?

Wśród gości konferencji znajdą się m.in. Artur Zadroziński ze Stowarzyszenia „Miasto Moje A w Nim”, który opowie o kształtowaniu estetyki miasta i Renata Putkowska z „Fundacji Sendzimira”, która opowie o projekcie „Mój jest ten kawałek parku”. Podczas spotkania wyświetlony zostanie również film o adaptacji dworca w Rumii na „Stację kultura”.

Szczegóły

Data:
18 października 2014
Czas:
10:00 - 13:00
Koszt:
Darmowy
Wydarzenie Category:
Wydarzenie Tagi:
, , , , ,
Strona internetowa:
urbnews.pl/konferencja-ocalic-miasto-ogrod-wlochy-warszawa-18-10-14-r/

Miejsce

Dom Kultury ADA
ul. Chrościckiego 14
Warszawa, Mazowieckie Polska
+ Google Map

Organizator

Stowarzyszenie Sąsiedzkie Włochy