Wydarzenia

Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Konferencja LAUD Warszawa

27 maja 2015

Darmowy

Architektura krajobrazu i urbanistyka na najwyższym poziomie, 27 maja 2015 na Konferencji LAUD w Warszawie.

Przykłady międzynarodowej architektury krajobrazu i urbanistyki z sześciu państw odnaleźć można w harmonogramie Konferencji LAUD w Warszawie.

Międzynarodowa Expo Konferencja Architektury LAUD, architektura krajobrazu i design miejski odbędzie się 27 maja 2015 r. w Hotelu Radisson Blu Centrum w Warszawie. Wydarzenie przygotowywane jest przez profesjonalnego organizatora targów Abplus Events, przy wsparciu Stowarzyszenia Architektów Krajobrazu.

Najlepsze przykłady architektury krajobrazu oraz realizacji urbanistycznych, wraz z realizacjami z Hiszpanii, Wysp Brytyjskich, Włoch, Niemiec, Holandii i Polski, przedstawione zostaną na Międzynarodowej Konferencji Architektury LAUD. Konferencja dedykowana jest architektom, architektom krajobrazu, urbanistom, głównym miejskich architektom, władzom miejskim, pracownikom instytucji samorządowych, przedstawicielom spółek zajmujących się rozwiązaniami dla architektury, designu i układu przestrzeni zewnętrznych. W tegorocznej edycji uczestniczyć będzie ponad 200 osób. Konferencja ma na celu promowanie, na szczeblu europejskim, najlepszych praktyk dotyczących współczesnej architektury krajobrazu i urbanistyki.

W związku z zainteresowaniem tematem, podczas całodniowej konferencji LAUD odbędzie się wiele wystąpień i prezentacji, a także dyskusje z prelegentami i uczestnikami. Krajobraz, zarówno naturalny jak i antropogeniczny, jest podstawowym elementem każdej przestrzeni. Podczas konferencji zostaną przestawione realizacje wyróżnionych architektów krajobrazu i projektantów miejskich z sześciu państw: Głównymi prelegentami podczas wydarzenia będą:

arch. Marti Franch Batllori – założyciel biura Estudi Martí Franch (Hiszpania); dr Markus Jatsch, RIBA, FRSA – dyrektor Martha Schwartz Partners (Wielka Brytania); Prof. Robert Tregay – prezes LDA Design (Wielka Brytania); arch. krajobrazu Stevan Delva – założyciel DELVA Landscape Achitects (Holandia); arch. Bożenna Wawrzyniak-Manko – manager projektu RKW Rhode Kellermann Wawrowsky Architektur+Städtebau (Niemcy); arch. Giuseppe Tortato – założyciel studia Giuseppe Tortato Achitects (Włochy); arch. krajobrazu Dorota Rudawa, partner RS Architektury Krajobrazu (Polska) i arch. krajobrazu Dariusz Malinowski – założyciel Malinowski Design (Polska).

Marti Franch Batllori, zdobywca nagrody Rosa Barba European Landscape Prize na siódmej edycji Europejskiego Biennale Architektury Krajobrazu, główny prelegent na Konferencji LAUD, będzie przedstawiać projekt Tudela-Culip (Club Med) Restoration Project în ‘Cap de Creus’ Cape, zrealizowany w Hiszpanii. Jest to prawdopodobnie największy projekt przywrócenia terenu środowisku z całego rejonu basenu Morza Śródziemnego. Składa się na niego rozbiórka 450 budynków, gospodarowanie odpadami pochodzącymi z powierzchni 42000 m³, usunięcie wszystkich inwazyjnych gatunków i ochrona lokalnych wartości poprzez kierowanie i klasyfikację itinerarium, propozycję sieci identyfikatorów kamieni i zwierząt. Marti Franch Batllori wykłada w Szkole Wyższej Krajobrazu Ogrodnictwa i w Wyższej Szkole Architektury w Barcelonie (ETSAB), naucza również nadzorowania i zarządzania krajobrazem na Uniwersytecie Autonomicznym w Barcelonie (UAB).

Dr Markus Jatsch to zdobywca nagród ASLA Honor Award i Chicago Atheneum Award w 2012 r. W ramach konferencji LAUD Warszawa 2015 zaprezentuje najnowsze projekty, w tym Fengming Mountain Park z Chin, Sowwah Square z Abu Dhabi i projekt Place de la Republique z Paryża. Markus Jatsch jest zarejestrowany jako architekt i urbanista w Niemczech i Wielkiej Brytanii. Posiada tytuł Uprzywilejowanego Członka Królewskiego Instytutu Brytyjskich Architektów (RIBA), jest profesorem wizytującym na sztuce krajobrazu na Uniwersytecie Sztuk Stosowanych w Wiedniu i dyrektorem studia Martha Schwartz Partners, klasyfikowanym w pierwszej 10 najbardziej wpływowych architektów krajobrazu w ciągu ostatnich 5 wieków, obok znanych architektów krajobrazu jak Antoni Gaudí, André Le Nôtre lub Lancelot Brown.

Prof. Robert Tregay, prezes studia LDA Design w Londynie, zdobywca nagrody Landscape Institute Awards, edycji z 2014 r. oraz President’s Award i nagrody College of Fellows Award dla Adaptacji Zmian Klimatu, zaprezentuje w ramach konferencji LAUD projekt „Swansea Bay Tidal Lagoon” – pierwszy na świecie generator energii wybudowany przez człowieka, oparty na lagunach pływowych. Prof. Tregay ma ponad czterdziestoletnie profesjonalne doświadczenie, a jego praca waha się pomiędzy ogólnym planowaniem zmian klimatycznych, energią odnawialną i licznie nagradzanymi ekologicznymi projektami infrastrukturalnymi. Prace rewitalizacyjne LDA Design obejmują niektóre z najbardziej rozpoznawalnych projektów z Wielkiej Brytanii, takich jak przebudowa Battersea Power Station, projektowanie i przekształcenie Olimpijskiego Parku Królowej Elżbiety i projektowanie głównie nowych wspólnot mieszanych w Londynie tj. Meridian Water.

PGE Arena Gdańsk – nowe centrum rekreacji to projekt stworzony przez RKW Rhode Kellermann Wawrowsky Architektur+Städtebau, jedno z najlepszych biur architektonicznych z Niemiec, z ponad stu nagrodami na szczeblu krajowym i międzynarodowym. Arena zostanie zaprezentowana na LAUD Warszawa 2015 przez menedżera projektu dipl. inż. arch. Bożennę Wawrzyniak-Manko. PGE Arena wygrała w 2013 r. nagrodę za najlepszy projekt sportowy z Polski, przyznawaną przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski (CIO) i Międzynarodowy Komitet Paraolimpijski (IPC), a teraz znajduje się w sąsiedztwie nowego centrum wystawienniczego Amberexpo. W przeciągu 5-6 lat okolice PGE Arena Gdańsk staną się centrum relaksu, składającym się z parku rozrywkowego, parku wodnego, ogrodów tropikalnych, hotelu i spa.

Architekt krajobrazu Steven Delva, założyciel studia Delva Landscape Architects w ramach konferencji LAUD 2015 będzie mówić o projekcie z Warszawy, który wygrał w 2013 r. międzynarodowy konkurs designu projektowego „Ogród XXI-go wieku”. Zwycięski projekt zlokalizowany jest w Parku Łazienkowskim i posiada wbudowany pawilon wystawowy. Za przygotowanie koncepcji odpowiedzialni byli również Michael van Gessel, Mecanoo i Jojko Nawrocki Architekci. Steven Delva jest regularnie zapraszany przez uniwersytety w różnych krajach, jako juror w konkursach. Wykłada również na europejskich magisterskich studiach urbanistyki w Leuven (Belgia) i na Akademii Architektury w Amsterdamie, w Holandii.

Arch. Giuseppe Tortato z Włoch zaprezentuje projekt „La Forgiatura” z Mediolanu, który przyniósł mu uznanie na szczeblu krajowym i międzynarodowym, mianowicie był jedynym Włochem wybranym spośród 40 kandydatów do nagrody Energy Performance Architecture Award 2013, a w 2014 r. otrzymał specjalne wyróżnienie ECO WAN Award Reuse Award i Plan Award w kategorii „Old and New”. Przez wiele lat La Forgiatura stanowiła włoską i międzynarodową doskonałość przemysłu metalurgicznego. Jej rewitalizacja umożliwiła wykorzystanie powierzchni 14000 metrów kwadratowych budynków istniejących i wykreowanie 10000 metrów kwadratowych łącznie w 7 nowych budynkach biurowych i mieszkalnych. Przez ostatnie 10 lat, Giuseppe Tortato koncentrował się na projektach budowlanych i projektowaniu nowych kompleksów i na rewitalizacji obszarów miejskich. Obecnie pracuje nad szeregiem projektów w Szwajcarii i Chinach. Pracował na stanowisku wykładowcy designu hotelarskiego na Politechnice Mediolańskiej i na Uniwersytecie La Sapienza w Rzymie. Dla Beni Stabili zaprojektował koncepcję Green Business Hotel w Mediolanie, a dla GVA Redilco projekt dla Hôtel Métropole Opéra w Paryżu, który wygrał nagrodę Hospitality Award 2010.

Wśród prelegentów znajdują się także polscy architekci krajobrazu Dariusz Malinowski, założyciel biura Malinowski Design i Dorota Rudawa, partner RS Architektura Krajobrazu, zaangażowani w szereg projektów zarówno w Polsce jak i za granicą. Podczas wydarzenia LAUD Warszawa 2015 będą dzielić swoje owocne perspektywy.

Koncepcja cyklu wydarzeń zorganizowanych w Warszawie i Bukareszcie, między innymi Międzynarodowa Konferencja LAUD Expo, skupia się na podkreśleniu przykładów najlepszych praktyk we współczesnej architekturze, architekturze krajobrazu i miejskim designie, z udziałem i przy aktywnym wsparciu wybitnych prelegentów, w tym również laureatów międzynarodowych konkursów.

Udział w konferencji jest bezpłatny dla architektów krajobrazu i urbanistów, którzy zarejestrują się online, wypełniając formularz dostępny na stronie: http://warsaw.ielaud.eu/pl/2015-registration-pl/.

Równocześnie z LAUD Międzynarodową Expo Konferencją Architektury Krajobrazu i Designu Miejskiego, zostanie zorganizowana INGLASS Międzynarodowa Expo Konferencja poświęcona architekturze i inżynierii szkła. Następnym wydarzeniem w Warszawie wpisanym w kalendarz ABplus Events i Stowarzyszenia Pro Event będzie RIFF Międzynarodowa Expo Konferencja – Elewacje, Pokrycia dachowe, Izolacje, która odbędzie się 6 października 2015 r. Z tego samego cyklu wydarzeń organizowanych w Warszawie, Międzynarodowa Expo Konferencja GIS – Architektura zewnętrzna i Design zewnętrzny, 9 lutego 2015 otworzyła rok architektoniczny w Polsce.

Szczegóły

Data:
27 maja 2015
Koszt:
Darmowy
Wydarzenie Category:
Wydarzenie Tagi:
, , , , , ,
Strona internetowa:
http://warsaw.ielaud.eu/pl/

Miejsce

Hotel Radisson Blu Centrum
Grzybowska 24
Warszawa, 00-132 Polska
+ Google Map

Organizator

ABPlus Events
Email:
gis@abplusevents.com