Wydarzenia

Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Dni Dewelopera 2015

7 października 2015

Dni Dewelopera 2015 już 7 października we Wrocławskim Centrum Kongresowym. Po raz VI przedstawiciele samorządów lokalnych, specjaliści branży nieruchomości, analitycy rynku deweloperskiego, a także specjaliści z branży budownictwa, bankowości, finansów czy architektury zagoszczą we Wrocławiu. Tegoroczne wydarzenie odbywa się pod honorowym patronatem Ministerstwa Gospodarki oraz Prezydenta Miasta Wrocławia.

Wspólnie o przyszłości miast

Podczas tegorocznej VI edycji Dni Dewelopera skoncentrujemy się wokół tematu miasta oraz roli deweloperów w jego rozwoju. 7 października eksperci branży nieruchomości i finansów, specjaliści z dziedziny budownictwa oraz architektury, z inicjatywy Polskiego Związku Firm Deweloperskich, po raz kolejny spotkają się we Wrocławiu. Najbardziej rozpoznawalne wydarzenie rynku nieruchomości w Polsce to przede wszystkim debaty w gronie znamienitych autorytetów, a także panele dyskusyjne oraz prelekcje.

Nachodząca edycja konferencji skoncentruje się na czynnikach wpływających na postęp    w rozbudowie miast oraz kierunkach ich rozwoju. Omawiane będą także wyzwania, jakie stoją przed instytucjami kreującymi tkankę miejską, dynamizacja polskiego mieszkalnictwa i zmiany w prawie budowlanym.

Dyskusje w gronie specjalistów rozmaitych dziedzin z pewnością, po raz kolejny, przyniosą szereg wypracowanych rekomendacji, dzięki którym branża deweloperska zyskuje realny wpływ na rozwój polskich miast. Gospodarze i goście Dni Dewelopera rokrocznie analizują aktualną sytuację na rodzimym rynku nieruchomości i wypracowują strategie działania zarówno na kolejne miesiące, jak i lata.

Co podczas tegorocznej edycji?

Konferencja rozpocznie się w środę 7 października punktualnie o 9:30 powitaniem zgromadzonych gości. O godzinie 9:45 będzie miał miejsce wykład inauguracyjny prof. Witolda Orłowskiego, który przedstawi „Raport o polskich metropoliach 2015” przygotowany przez firmę PricewaterhouseCoopers.

Podczas pierwszego z paneli dyskusyjnych postaramy się udzielić odpowiedzi na pytanie „Dlaczego jedne miasta rozwijają się szybciej, a inne wolniej?”. Zgromadzeni goście przedyskutują rolę samorządów w rozwoju miast, omówią zmiany zachodzące w tkance miejskiej, a także skonfrontują działania miastotwórcze z rolą planowania przestrzennego.

Kolejnymi punktami programu są dwie debaty tematyczne, które rozpoczną się o godzinie 12:00. Eksperci z dziedziny finansów spotkają się podczas debaty „Polak kupuje mieszkanie”, traktującej o problematyce rosnących wkładów własnych, programach wspierających kupujących mieszkania oraz szansach i zagrożeniach dla rynku deweloperskiego w nadchodzącym czasie. Podczas drugiej debaty – „Proces deweloperski AD 2015” – przedyskutowany zostanie wpływ regulacji technicznych oraz nowych technologii na jakość życia w mieście, a także niuanse między nowym prawem budowlanym a procesem inwestycyjnym.

Panelem zamykającym „Jak Wrocław realizuje program Smart City?” podsumujemy poziom realizacji programu oraz plany stolicy Dolnego Śląska na jego realizację. Ponadto specjaliści odpowiedzą na pytanie jak budować osiedla przyszłości, a także zaprezentują najnowocześniejsze technologie oraz rozwiązania.

Zwieńczeniem VI edycji Dni Dewelopera będzie sformułowanie tez i rekomendacji dotyczących rozwoju rynku nieruchomości w Polsce.

Osoby zainteresowane udziałem zachęcamy do rejestracji na stronie wydarzenia: dnidewelopera.pzfd.pl, gdzie znajdują się wszystkie szczegółowe informacje dotyczące konferencji.

Szczegóły

Data:
7 października 2015
Wydarzenie Category:
Wydarzenie Tagi:
, , , ,

Miejsce

Wrocławskie Centrum Kongresowe
Wystawowa 1
Wrocław, dolnośląskie 51-618 Polska
Strona internetowa:
http://halastulecia.pl/centrum-kongresowe/przestrzen-do-wynajecia/wroclawskie-centrum-kongresowe/

Organizator

Polski Związek Firm Deweloperskich