Wydarzenia

Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Gdańsk: warsztaty „Rozwój miasta a ochrona środowiska przyrodniczego i kulturowego”

18 września 2015 @ 12:00 - 15:00

Darmowy

W piątek 18 września w godz. 12.00-15.00 w budynku Biura Rozwoju Gdańska przy ul. Wały Piastowskie 24 odbędą się drugie z pięciu zaplanowanych warsztatów eksperckich „Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego” (SUiKZP) Gdańska. Tematem warsztatów będzie „Rozwój miasta a ochrona środowiska przyrodniczego i kulturowego”.

Podczas warsztatów zaproszeni eksperci reprezentujący różne dziedziny wiedzy i różne środowiska przedstawią swoje stanowiska dotyczące zagadnienia. Podczas warsztatów, prowadzonych przez p. prof. Piotra Lorensa (przewodniczącego Rady Studium), głos w dyskusji zabiorą: dr hab. Maciej Przewoźniak (Biuro Projektów i Wdrożeń Proekologicznych “Proeko” w Gdańsku), dr Jacek Friedrich (członek Rady Studium), dr inż. arch. Bogna Lipińska (Politechnika Gdańska), dr inż. arch. Wojciech Targowski (członek Rady Studium). Do udziału w dyskusji zaproszono również członków Rady Studium, członków Miejskiej Komisji Urbanistyczno-Architektonicznej, przedstawicieli organizacji pozarządowych i jednostek miejskich.

Gdańscy radni podjęli uchwałę o przystąpieniu do sporządzenia „Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego” Miasta Gdańska w sierpniu, o czym informowaliśmy na naszej stronie. Do sporządzenia nowego Studium przystąpiono po wykazaniu nieaktualności obowiązującej od 2007 r. wersji dokumentu. Przygotowania poprzedzone były kampanią informacyjną.

Warsztaty eksperckie i spotkania z radami dzielnic
Zgodnie z harmonogramem prac nad Studium, we wrześniu i w październiku  zaplanowano pięć tematycznych warsztatów eksperckich. Podczas tych warsztatów eksperci zajmą się:
– rozwojem układu transportowego (odbyło się 4 września), relacja: http://www.gdansk.pl/nasze-miasto,512,39498.html;
– ochroną środowiska przyrodniczego i kulturowego (18 września);
– tematem dobro publiczne a dobro prywatne w planowaniu przestrzennym (25 września);
– rozwojem policentrycznym Gdańska (16 października);
– kwestią stymulowania rozwoju gospodarczego Gdańska (30 października).
Równocześnie w październiku i listopadzie odbędą się spotkania z radami dzielnic w trakcie których planiści z BRG będą pomagać przedstawicielom mieszkańców w formułowaniu wniosków do Studium. Efektem tych prac ma być wypracowanie modeli rozwojowych miasta, uwarunkowań i założeń do nowego Studium.
Kolejny etap prac nad Studium zakończy się wiosną przyszłego roku publiczną prezentacją założeń do „Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Gdańska”.

źródło: gdansk.pl

Szczegóły

Data:
18 września 2015
Czas:
12:00 - 15:00
Koszt:
Darmowy
Wydarzenie Category:
Wydarzenie Tagi:
,

Miejsce

budyne Biura Rozwoju Gdańska
Wały Piastowskie 24
Gdańsk,