AKTUALNOŚCI

Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Gdańsk: warsztaty o dobru publicznym a dobru prywatnym w planowaniu przestrzennym

25 września 2015 @ 12:00 - 15:00

Darmowy
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/a/ab/2012-08-30_pano_gdansk_sm2.jpg

W piątek 25 września w budynku Biura Rozwoju Gdańska przy ul. Wały Piastowskie 24 odbędą się trzecie z pięciu zaplanowanych warsztatów eksperckich „Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego” (SUiKZP) Gdańska. Tematem warsztatów będzie dobro publiczne a dobro prywatne w planowaniu przestrzennym.

Gdańscy radni podjęli uchwałę o przystąpieniu do sporządzenia „Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego” Miasta Gdańska w sierpniu, o czym informowaliśmy na naszej stronie. Do sporządzenia nowego Studium przystąpiono po wykazaniu nieaktualności obowiązującej od 2007 r. wersji dokumentu. Przygotowania poprzedzone były kampanią informacyjną.

Studium Gdansk

Warsztaty eksperckie i spotkania z radami dzielnic
Zgodnie z harmonogramem prac nad Studium, we wrześniu i w październiku  zaplanowano pięć tematycznych warsztatów eksperckich. Podczas tych warsztatów eksperci zajmą się:
– rozwojem układu transportowego (odbyło się 4 września)
– ochroną środowiska przyrodniczego i kulturowego (odbyły się 18 września);
– tematem dobro publiczne a dobro prywatne w planowaniu przestrzennym (25 września);
– rozwojem policentrycznym Gdańska (16 października);
– kwestią stymulowania rozwoju gospodarczego Gdańska (30 października).
Równocześnie w październiku i listopadzie odbędą się spotkania z radami dzielnic w trakcie których planiści z BRG będą pomagać przedstawicielom mieszkańców w formułowaniu wniosków do Studium. Efektem tych prac ma być wypracowanie modeli rozwojowych miasta, uwarunkowań i założeń do nowego Studium. Kolejny etap prac nad Studium zakończy się wiosną przyszłego roku publiczną prezentacją założeń do „Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Gdańska”.

Szczegóły

Data:
25 września 2015
Czas:
12:00 - 15:00
Koszt:
Darmowy
Wydarzenie Category:
Wydarzenie Tagi:
,

Miejsce

budyne Biura Rozwoju Gdańska
Wały Piastowskie 24
Gdańsk,