Wydarzenia

Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Gdańsk: Pierwsza debata o nowym Studium

19 kwietnia 2015 @ 16:00 - 17:00

“Gdańsk w nowej perspektywie” to pierwsza debata publiczna rozpoczynająca cykl debat o Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Gdańska.

autor: Artur Andrzej / Wikimedia Commons lic. CC-BY-SA-3.0

autor: Artur Andrzej / Wikimedia Commons lic. CC-BY-SA-3.0

29 kwietnia o godzinie 16 w budynku Europejskiego Centrum Solidarności odbędzie się dyskusja dotycząca nowego Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Gdańska. Celem debaty jest inauguracja prac nad nowym dokumentem określającym przyszłe kształtowanie polityki rozwoju przestrzennego miasta. Podczas spotkania przedstawione zostaną referaty m.in. prof. Anny Geppert z Univeristé Paris Sorbonne i dr Izabeli Mironowicz z Politechniki Wrocławskiej. O kluczowych zagadnieniach polityki przestrzennej Gdańska mówić będą członkowie Rady Studium.

W trakcie spotkania przewidziana jest debata na temat partycypacji w planowaniu przestrzennym z udziałem samorządowców, naukowców i przedstawicieli organizacji pozarządowych.  Do udziału w niej zaproszeni zostali przedstawiciele podmiotów działających w Gdańsku: podmiotów gospodarczych, uczelni, środowisk opiniotwórczych, stowarzyszeń oraz grup i organizacji społecznych. Udział w debacie może wziąć także każdy mieszkaniec miasta. Debata przeprowadzona ma być w formule partycypacyjnej, z bezpośrednim udziałem wszystkich zainteresowanych podmiotów i instytucji. Zebrane oraz zaopiniowane przez Radę Studium opinie i wnioski posłużyć mają formułowaniu zapisów nowego Studium.

Studium Gdansk

Debata ma stanowić punkt wyjścia dla kolejnych trzech warsztatów, poświęconych wstępnemu określeniu głównych wyzwań oraz celów rozwoju przestrzennego miasta. Ich wyniki zostaną następnie przedyskutowane w trakcie spotkania zaplanowanego na czerwiec 2015. Dzięki temu przed formalnym przystąpieniem do prac nad dokumentem zebrane mają być najważniejsze wnioski do tworzenia zapisów dokumentu.

Szczegóły

Data:
19 kwietnia 2015
Czas:
16:00 - 17:00
Wydarzenie Category:
Wydarzenie Tagi:
, , , ,

Miejsce

Europejskie Centrum Solidarności
Gdańsk, Polska