AKTUALNOŚCI

Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Film: Krajobraz mojego miasta

14 listopada 2017 @ 19:00 - 22:00

Darmowy

14 listopada w Środku. Śródmiejskim Punkcie Sąsiedzkim odbędzie się projekcja filmu “Krajobraz mojego miasta”, poruszający temat chaosu reklamowego.

Film powstał w ramach zainaugurowanej w 2016 roku kampanii społecznej pod tym samym tytułem. Zarówno kampania, jak i materiał filmowy poruszają aktualny problem, jakim jest wygląd polskich miast, miasteczek, wsi. Wielkoformatowe billboardy, pasteloza elewacji, brak spójności w planowaniu i cicha zgoda na wszechobecną krzykliwość reklam – wszystko to sprawia, że nie tylko przestrzeń publiczna jest coraz bardziej zaśmiecona, co wpływa na nasz stosunek do niej, ale też często uniemożliwia nam, mieszkańcom, docenianie kunsztu architektonicznego, wartości historycznej budynków, naszego dziedzictwa.

Twórcy filmu podpowiadają także jak dbać o małą architekturę, rynki, miejsca handlowe, strefę sacrum, estetykę ulic oraz zieleni miejskiej. Przedstawione problemy oraz działania mogą stać się inspiracją do tego, jak dbać o dziedzictwo kulturowe i ład w przestrzeni publicznej.

Projekcję zakończy dyskusja z zaproszonymi gośćmi. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych dobrymi praktykami, które warto wprowadzić w życie tak, by nasza przestrzeń publiczna była przyjazna i uporządkowana. Wstęp wolny, ale liczba miejsc w ŚRODKU jest ograniczona 🙂

Film został zrealizowany przez Narodowy Instytut Dziedzictwa we współpracy z Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Idea powstała z inicjatywy prof. Magdaleny Gawin, Wiceminister Kultury, Generalnego Konserwatora Zabytków. Serdecznie dziękujemy Narodowemu Instytutowi Dziedzictwa za wsparcie i pomoc w organizacji pokazu.

Cykl “MIASTOWI. Przegląd filmów o mieście” to pilotażowa inicjatywa, której celem jest nie tylko prezentacja ciekawych obrazów o mieście, ale też rozpoczęcie dyskusji na tematy realnie dotyczące miasta i mieszkańców. Ten dyskusyjny klub filmowy poruszać będzie bezdyskusyjnie najważniejsze tematy.

Wydarzenie na Facebooku

ORGANIZATORZY: Środek. Śródmiejski Punkt Sąsiedzki | OSWAJANIE SZTUKI | Szczecin Floating Garden
WSPÓŁORGANIZATORZY: Rada Osiedla Śródmieście Zachód | SENS Stowarzyszenie Estetycznego i Nowoczesnego Szczecina

Szczegóły

Data:
14 listopada 2017
Czas:
19:00 - 22:00
Koszt:
Darmowy
Wydarzenie Category:
Wydarzenie Tagi:
, , ,
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/358439427912346/

Miejsce

Środek. Śródmiejski Punkt Sąsiedzki
Highlights info row image ul. bł. Królowej Jadwigi 44b
Szcecin, zachodniopomorskie Polska
+ Google Map
Telefon:
690 323 035
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/SrodekSzczecin/

Organizator

Środek. Śródmiejski Punkt Sąsiedzki
Telefon:
690 323 035
Email:
srodek@oswajaniesztuki.pl
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/SrodekSzczecin/