AKTUALNOŚCI

Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Festiwal Architektury Open House Gdynia 2016

21 maja 2016 - 22 maja 2016

Po raz drugi w Gdyni odbędzie się edycja międzynarodowego festiwalu architektury Open House.

Open House Worldwide powstało z inicjatywy londyńskiej architekt – Victorii Thornton. W dwudziestoletniej historii festiwalu organizatorzy umożliwili podziwianie unikatowych, niedostępnych na co dzień wnętrz ponad milionowi miłośników architektury w 30 miastach na całym świecie.

Gdynia jest pierwszym miastem w Polsce należącym do rodziny Open House. Podczas ubiegłorocznej edycji, która odbyła się w październiku, w Gdyni pokazano 17 lokalizacji. Podczas wydarzenia zaproponowane lokalizacje odwiedziło ponad 1600 osób.

W tegorocznej edycji organizatorzy zamierzają zaprezentować około 70 obiektów, zarówno mieszkań jak i obiektów użyteczności publicznej. Wśród nich znajdą się między innymi Budynek PLO, Bankowiec czy gabinety Urzędu Miasta Gdyni. Udostępnione zostaną również wybrane podziemia w dzielnicach Działki Leśne, Witomino i Śródmieście. Do obiektów będzie można wejść w weekend 21-22 maja. 

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja PURA. Wydarzenie zostało objęte Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Gdyni Wojciecha Szczurka. Wstęp do każdego z obiektów jest bezpłatny.

cover-photo-logo

Szczegóły

Start:
21 maja 2016
Koniec:
22 maja 2016
Wydarzenie Category:
Wydarzenie Tagi:
,
Strona internetowa:
http://ohgdynia.org/

Miejsce

Gdynia
ul. 10 Lutego 24
Gdynia , 81-000 Polska

Organizator

OpenHouse