AKTUALNOŚCI

Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Dworce Linii Średnicowej – Tu było, tu stało 3

8 listopada 2015 @ 13:00 - 15:00

Darmowy

Niedziela, 8 listopada, godz. 13

zbiórka: przed pawilonem kasowym dworca Warszawa Ochota

Prowadzenie: Hubert Trammer (architekt, Politechnika Lubelska)

Wstęp wolny!

Wycieczka szlakiem dworców warszawskiej linii średnicowej pozwoli jej uczestnikom na poznanie historii samych dworców i całego założenia linii, której idea pochodzi z lat siedemdziesiątych XIX wieku. Jej najbardziej charakterystycznym elementem są ukończone w trzeciej ćwierci XX wieku dworce, które od czasu powstania uległy przekształceniom. Podczas wycieczki będzie można dowiedzieć się, które z elementów dworców Warszawa Centralna, Warszawa Śródmieście i Warszawa Wschodnia powstały w ramach wcześniejszych inwestycji. Trasa wycieczki obejmuje również dworce Warszawa Ochota, Warszawa Powiśle i Warszawa Stadion. Pomiędzy poszczególnymi dworcami uczestnicy będą poruszać się pociągami.

Ze względu na przejazdy pociągami podczas wycieczki konieczne jest posiadanie dobowego lub dłużej obowiązującego biletu ZTM – tylko takie bilety są honorowane we wszystkich pociągach poruszających się na trasie wycieczki.

Spacery architektoniczne organizowane będą do 22 listopada i poprzedzą główne wydarzenie projektu „Tu było, tu stało 3. Przekształcenia w architekturze Warszawy po 1989 r.” – premierę drukowanej mapy, która odbędzie się 1 grudnia 2015 r. w Muzeum Sztuki Nowoczesnej.

Na mapie znajdzie się 20 obiektów, a także przestrzeni miejskich, które uległy przekształceniom w przeciągu ostatnich 25 lat. W ramach projektu odbędzie się również debata dotycząca zagadnień związanych z przekształceniami w architekturze Warszawy po 1989 roku.

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/415945811948102/

Organizatorzy:
Tu było, tu stało
Masław Stowarzyszenie

Partner: Muzeum Sztuki Nowoczesnej

Patroni medialni:

Aktivist
Architektura Murator
Bryla.pl
Gazeta Co Jest Grane
Miesięcznik Stolica
TVP Kultura
Urbnews.pl

Projekt współfinansuje m.st. Warszawa

facebook.com/TuByloTuStalo
maslaw.org.pl

STRONA GŁÓWNA WYDARZENIA

Szczegóły

Data:
8 listopada 2015
Czas:
13:00 - 15:00
Koszt:
Darmowy
Wydarzenie Category:
Wydarzenie Tagi:
, , , , ,

Organizator

Tu było, tu stało, Stowarzyszenie Masław
Email:
tubylotustalo@gmail.com