Wydarzenia

Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Debata: Mieszkać w Trójmieście – główne kierunki rozwoju i nowego programu mieszkaniowego

22 lutego 2020

Debata: Mieszkać w Trójmieście – główne kierunki rozwoju i nowego programu mieszkaniowego odbędzie się w ramach Targów Mieszkaniowych w Ergo Arena odbędzie się 22 lutego 2019 o godz. 14.00–16.00.

Celem debaty jest omówienie głównych, aktualnych, tendencji rozwoju urbanistycznego metropolii. W szczególności dyskusja ta dotyczyć będzie kierunków rozwoju nowych obszarów mieszkalnictwa.

W trakcie spotkania poruszone zostaną zarówno kwestie dopełniania istniejących już dzielnic jak i kreowania nowych kierunków rozwoju programu mieszkaniowego w Trójmieście. Zagadnienia te zostaną omówione także w kontekście perspektyw rozwoju układu komunikacyjnego oraz dostępności i wykorzystania infrastruktury społecznej. Pozwoli to na przybliżenie wszystkim zainteresowanym całego spektrum zagadnień wiążących się z podjęciem decyzji o zamieszkaniu w konkretnej lokalizacji, a także konsekwencji tychże – zarówno w odniesieniu do jakości zamieszkania jak i dostępu do różnych elementów infrastruktury oraz programu usługowego czy rekreacyjnego.

Spotkanie pozwoli na zaznajomienie się z głównymi kierunkami rozwoju urbanistycznego Trójmiasta na podstawie dokumentów planistycznych, a także z głównymi obecnie realizowanymi projektami inwestycyjnymi – stanowiącymi znaczące uzupełnienie istniejącej struktury przestrzennej.

W debacie wezmą udział zarówno przedstawiciele miast tworzących metropolię trójmiejską, środowiska urbanistów, deweloperów oraz społeczników. Organizatorzy zakładają aktywny udział w debacie zainteresowanych mieszkańców – co pozwoli na omówienie wybranych, szczegółowych problemów i zagadnień wiążących się z przyszłością zamieszkania w Trójmieście.

Patronem merytorycznym debaty jest Towarzystwo Urbanistów Polskich.

źródło: TUP Oddział Gdańsk

Szczegóły

Data:
22 lutego 2020
Wydarzenie Category:
Wydarzenie Tagi:
, , ,

Miejsce

Ergo Arena
plac Dwóch Miast 1
Gdańsk, pomorskie 80-344
+ Google Map
Strona internetowa:
https://ergoarena.pl/

Organizator

Murator Expo
Telefon:
829 66 80
Email:
biuro@muratorexpo.pl
Strona internetowa:
http://www.targimieszkaniowe.pl/