AKTUALNOŚCI

Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

„Człowiek a miasto, miasto a człowiek” – VI edycja warsztatów dla studentów architektury ARCHITEKTOUR

20 kwietnia 2015 - 25 kwietnia 2015

Już niespełna miesiąc do kolejnej, szóstej edycji warsztatów dla studentów architektury ARCHITEKTOUR. “Tour” bo każda edycja odbywa się w innym polskim mieście. Impreza organizowana przez Samorząd Studentów Wydziału Architektury Politechniki Poznańskiej, Politechniki Gdańskiej, Politechniki Wrocławskiej, Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu oraz Fundację Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu omija wielkie metropolie i pozwala uczestnikom poznać miasta na co dzień nie pojawiające się na pierwszych stronach gazet.

Po Malborku, Przemyślu i Elblągu czas na Wałbrzych. Między 20 a 25 kwietnia setka studentów pracujących pod okiem znanych architektów i aktywistów miejskich będzie głowiła się nad problematycznymi i decydującymi dla miasta obszarami. Uczestnicy zetkną się ze specyfiką miejsca uzbrojeni w bogate materiały przygotowywane przez Urząd Miasta Wałbrzych – współorganizatora bieżącej edycji.

Tematem przewodnim warsztatów jest hasło „Człowiek a miasto, miasto a człowiek”. W Wałbrzychu – miejscu gdzie problemy społeczne i ekonomiczne mieszają się z wielkim dorobkiem europejskiego przemysłu i myśli technicznej, hasło to nabiera wyjątkowego znaczenia. Studenci inspirowani wykładami, uwagami tutorów i wydarzeniami kulturalnymi towarzyszącymi warsztatom będą mieli okazję na działanie w “nieakademicki” sposób. W całym procesie poznawania miasta i kreowania projektowych odpowiedzi na zadane tematy goście będą mieli do dyspozycji pomoc przedstawicieli miasta – znawców specyfiki miejsca.

Tematy projektów będą zróżnicowane. Znajdzie się miejsce zarówno na rewitalizacje, małą architekturę, adaptację wnętrz urbanistycznych, rekonstrukcje i współczesne interwencje.

Tutorami podczas tegorocznej edycji warsztatów będą architekci ze znanych polskich i zagranicznych pracowni takich jak HS99, WWAA, Gunita Kulikowsky, Centrala, Monika Arczyńska, Jörg Rügemer, Dariusz Śmiechowski, Paweł Jaworski. Ponadto odpowiedzią na nowoczesne trendy w architekturze będzie duet tutorski Adriana Krężlika i Kacpra Radziszewskiego prowadzący grupę, która zajmie się projektowaniem parametrycznym (szczegóły).

Udział w wydarzeniu potwierdzili wyjątkowi goście: Filip Springer, autor bestsellerów tj. “Źle Urodzone” i “Wanna z Kolumnadą”, redaktor naczelna miesięcznika „Architektura-murator” Ewa P. Porębską, krytyk i kurator architektury  Marcin Szczelina, autor filmów “MDM” i “Neon” Eric Bednarski, architekt Mirosław Nizio.

Aby wziąć udział w warsztatach Architektour 2015 w Wałbrzychu, należy wykonać projekt kwalifikacyjny, tzw. wstępniak na temat REAKCJA. Na prace i zgłoszenia czekamy do 1 kwietnia 2015. Formularz rejestracyjny dostępny jest na stronie internetowej w zakładce Rejestracja.

UWAGA! Dnia 7.04 kwietnia ruszy rejestracja na wydarzenia otwarte dla publiczności.

Nie zwlekaj! Do zobaczenia w Wałbrzychu!

Więcej informacji na stronie internetowej www.architektour.pl oraz profilu www.facebook.com/Architektour.

Szczegóły

Start:
20 kwietnia 2015
Koniec:
25 kwietnia 2015
Wydarzenie Category:
Wydarzenie Tagi:
, ,
Strona internetowa:
http://urbnews.pl/czlowiek-a-miasto-miasto-a-czlowiek-iv-edycja-warsztatow-dla-studentow-architektury-architektour

Miejsce

Nienazwane Miejsce
Wałbrzych,

Organizator

Archotektour
Strona internetowa:
www.architektour.pl