AKTUALNOŚCI

Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Bioróżnorodność i woda w mieście – Gdańsk

13 maja 2022 @ 14:00 - 19:00

Przed jakimi wyzwaniami stoją obecnie miasta? Czy jest jeszcze miejsce dla przyrody w mieście?

Podczas warsztatów postaramy się odpowiedzieć na te pytania.

Wydarzenie jest skierowane dla studentów oraz młodych absolwentów kierunków związanych z szeroką pojętą urbanistyką. Uczestnicy dowiedzą się, czym jest bioróżnorodność w mieście i w jaki sposób można ją zapewnić.

Zaczniemy od spotkania pod IKM i pójdziemy na spacer śladami bioróżnorodności w Gdańsku. Przyjrzymy się, jak miasto radzi sobie z tym problemem. Następnie przejdziemy do Sieni IKM i zastanowimy się, w jaki sposób wspierać miejską bioróżnorodność.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny!

Termin: 13.05.2022, 14:00-19:00
Lokalizacja: Sień IKM i okolice.
Zapisy: [email protected]
Organizator: Michał Kornacki, Aleksandra Wrona.

O organizatorze:

Aleksandra Wrona – doktorantka w Katedrze Gospodarki Przestrzennej i Administracji Samorządowej Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Realizuje badania dotyczące urban economics, współczesnych teorii rozwoju miast oraz włączania mieszkańców w procesy decyzyjne. Członkini RSA. Stypendystka NAWA. Odbyła staż naukowy w Rotterdam University of Applied Sciences. Organizatorka różnych wydarzeń akademickich. Prelegentka na licznych międzynarodowych konferencjach i warsztatach, m.in.: w Gran Sasso Science Institute we Włoszech czy Universidad Politécnica di Madrid. Prowadziła zajęcia w ramach Uniwersytetu Dziecięcego. Kierownik projektu badawczego pt.: Gospodarka innowacyjna w świetle idei productive city. Project manager w firmie koordynującej edukacyjne projekty unijne. Redaktor portalu Urbnews.pl. Współautorka i kierownik projektu Młodzi Urbaniści. Hobbistycznie zajmuję się fotografią mobilną.

Michał Kornacki – inżynier architekt, student drugiego stopnia kierunku Architektura na Wydziale Architektury Politechniki Gdańskiej, członek koła naukowego Hulaj Urban Squad, które zajmuje się szeroko pojętą mobilnością i urbanistyką. Obecnie pracuje nad tematem dyplomu magisterskiego, studiując wiedzę na temat mobilności, suburbanizacji i rozwiązań przestrzenno-funkcjonalnych dla południowych dzielnic Gdańska. Wyróżniony w konkursach na zagospodarowanie terenów ulicy Partyzantów w Gdańsku oraz zagospodarowanie terenów wokół murów miejskich w Pasłęku. Prowadzący warsztaty dla dzieci na temat ekologii w architekturze i urbanistyce w Wejherowskim Centrum Kultury. Od 5 lat organizuje festiwal Open House w Gdańsku i Gdyni i uczestniczy w nim. Uczestnik warsztatów w ramach projektu Młodzi urbaniści o architekturze. Pracownik biura architektonicznego Arch-Deco w Gdyni.

Szczegóły

Data:
13 maja 2022
Czas:
14:00 - 19:00
Wydarzenie Category:
Wydarzenie Tagi:
, , , , ,
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/664956427908677?active_tab=about

Miejsce

Instytut Kultury Miejskiej
Długi Targ 39/40
Gdańsk, Polska
+ Google Map
Strona internetowa:
urbantranformations.urbancloud.pl

Organizator

Aleksandra Wrona, Michał Kornacki
Email:
urbanekoteam@gmail.com