AKTUALNOŚCI

Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

50. Światowy Kongres Urbanistów i Planistów w Gdyni

23 września 2014 - 26 września 2014

To największe i najbardziej prestiżowe spotkanie specjalistów tej branży, w którym ma uczestniczyć ponad 400 osób.

Organizatorem Kongresu jest ISOCARP – Międzynarodowe Towarzystwo Urbanistów i Planistów, które zrzesza espertów z ponad 80 krajów. Motywem przewodnim ich spotkania, odbywającego się w dniach 23-26 września, będą zmiany, jakie zachodzą na terenach miejskich na styku lądu i wody. Stąd hasło Urban Transformations – cities and water.

By sprawdzić stan przygotowań Gdyni na przyjęcie setek urbanistów, nasze miasto odwiedziła czteroosobowa delegacja Sekretariatu ISOCARP. Kontrolujący uznali, że Pomorski Park Naukowo-Technologiczny to znakomite miejsce dla wszystkich planowanych podczas kongresu działań: sesji plenarnych, obrad grup tematycznych, spotkań komitetu wykonawczego, fachowych wystaw i prezentacji. Do oficjalnego programu imprezy włączyli m.in. odwiedziny w gdyńskim InfoBoxie, który określili mianem jedynego w Europie Środkowej przykładu właściwego i zasługującego na szerokie upowszechnienie sposobu komunikowania mieszkańcom zagadnień związanych z rozwojem przestrzennym miasta.

ISOCARP powstał 50 lat temu, a siedzibę i stały sekretariat ma w Hadze w Holandii. Warto wspomnieć, że w poprzednich latach Światowe Kongresy Urbanistów i Planistów odbywały się w takich krajach, jak Australia (Brisbane), Rosja (Perm) czy Chiny (Wuhan). Konkurentami Gdyni w staraniach o organizację tegorocznego wydarzenia było 6 miast, wśród nich Durban i Singapur

Szczegóły

Start:
23 września 2014
Koniec:
26 września 2014
Wydarzenie Category:
Wydarzenie Tagi:
, , , ,
Strona internetowa:
http://urbnews.pl/50-swiatowy-kongres-urbanistow-planistow-w-gdyni/

Miejsce

Pomorski Park Naukowo-Techniczny w Gdyni
Gdynia, Polska + Google Map

Organizator

Międzynarodowe Towarzystwo Urbanistów i Planistów ISOCARP