Wydarzenia

Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

5. edycja warsztatów Fresh Design – BIKEABILITY

9 maja 2017 @ 08:00 - 17:00

Miasto, rower i ekologia to kwestie, z którymi zmierzą się młodzi projektanci z sześciu krajów europejskich podczas warsztatów Fresh Design. Co z tego wyniknie? Przekonamy się już między 12 a 22 maja w CRZ Krzywy Komin (we Wrocławiu). Różne narodowości, różne doświadczenia, różne umiejętności, ale temat jeden – BIKEABILITY, czyli szeroko pojęta kultura rowerowa.

Co ważne, Fresh Design to nie tylko warsztaty projektowe. Organizatorzy zaplanowali dodatkowe wydarzenia dla wrocławskiej publiczności.

  • 14 maja (niedziela) o 14:00 wystartuje Wro By Bike, czyli wyjątkowy Rajd Miejski na Orientację między CRZ Krzywy Komin a Wrocławskim Welodromem, adresowany do wszystkich miłośników jazdy na rowerze.
  • 17 maja (środa) o 18:00 na Wydziale Architektury Politechniki Wrocławskiej rozpocznie się wernisaż wystawy prezentującej dorobek artystyczny uczestników Fresh Design. To świetna okazja, aby przyjrzeć się pracom młodych projektantów z różnych krajów Europy.
  • 18 maja (czwartek) o 19:00 w CRZ Krzywy Komin rozpocznie się prawie dwu-godzinny blok filmowy we współpracy z Bike Days Festiwalem Filmów Rowerowych.
  • 20 maja (sobota) pomiędzy 12:00 a 19:00 w CRZ Krzywy Komin odbędzie się wiele warsztatów i spotkań m.in. z rowerowymi entuzjastami oraz otwarta strefa chill-outu dla dzieciaków i coś do jedzenia.
  • 21 maja (niedziela) od 12:30 do 16:00 w Hali Stulecia odbędzie się publiczna obrona projektów, które powstaną w ramach warsztatów Fresh Design 2017. Organizatorzy w tym dniu zaplanowali również debatę na temat roli rowerów w mieście, która jest jednym z wydarzeń Dolnośląskiego Festiwalu Rowerowego. Głos zabiorą goście specjalni nie tylko z Polski, ale również z innych europejskich krajów.

Większość tych wydarzeń jest bezpłatna. Entuzjaści rowerów oraz miłośnicy designu – nie może Was zabraknąć!

Informacje o projekcie i zapisy: www.freshdesign.edu.pl oraz www.krzywykomin.pl.  Zaglądajcie na nasz profil FB/fresh.design.wroclaw i łapcie najnowsze rowerowe informacje! 

Szczegóły

Data:
9 maja 2017
Czas:
08:00 - 17:00
Wydarzenie Category:
Strona internetowa:
urbnews.pl/5-edycja-warsztatow-fresh-design-bikeability-wroclaw-12-22-05-2017

Miejsce

CRZ Krzywy Komin
Stanisława Dubois 33-35a
Wrocław, Polska
+ Google Map

Organizator

Fundacja Open Mind