Wydarzenia

Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Miasta Świadome – globalne wyzwania, lokalne rozwiązania

18 marca 2020 - 19 marca 2020

Darmowy

WYDARZENIE ZOSTAŁO PRZEŁOŻONE NA DRUGĄ POŁOWĘ 2020 R.

Laboratorium Innowacji Społecznych w Gdyni zaprasza na pierwszą konferencję „Miasta Świadome – globalne wyzwania, lokalne rozwiązania” organizowaną w ramach projektu Urban Lab.

Miasta Świadome – globalne wyzwania, lokalne rozwiązania / Becoming the City – Global Challenges, Local Solutions odbędzie się w dniach 18-19 marca w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym, przy al. Zwycięstwa 96/98 w Gdyni. Konferencja ma stanowić początek cyklu spotkań poświęconych wyzwaniom stojącym przez współczesnymi miastami.

„Mimo, że Gdynia według Diagnozy Społecznej prof. Czapińskiego ma najwyższy wynik w Polsce w kwestii zadowolenia mieszkańców ze swojego miasta, my staramy się nie tylko ten wynik utrzymać, ale sprawiać, żeby było jeszcze lepiej – mówi Aleksandra Markowska, Dyrektor Laboratorium Innowacji Społecznych – Nie można się ani na chwilę zatrzymać, ale trzeba mieć odwagę do ciągłego eksperymentowania. Z tych względów organizujemy również tę konferencję. By w sposób kulturalny porozmawiać, przedstawić swoje zagadnienia czy wątpliwości”
W czasie wydarzenia odbędą się m.in. debata poświęcona wpływowi adaptacji do zmian klimatu, zrównoważonego rozwoju i partycypacji społecznej na rozwój miasta, warsztaty Open Data, prezentacje poświęcone architekturze wyboru, rozwojowi biznesu i pokaz filmowy połączony z dyskusją. Na konferencji wystąpią samorządowcy, ale także aktywiści i działacze miejscy. Jednym z prelegentów będzie Filip Springer, pisarz i fotograf, autor wielu cykli reporterskich i książek.

Pełny program wydarzenia dostępny jest TUTAJ

„Konferencja Miasto Światowe to przestrzeń do wymiany dobrych praktyk i swoich własnych doświadczeń z innymi osobami aktywnie uczestniczących w życiu miasta – tłumaczy Michał Guć, Wiceprezydent Gdyni ds. innowacji – Podczas konferencji skupimy się głównie na wyzwaniach stojących przed współczesnymi miastami oraz metodach rozwiązywania problemów w ujęciu interdyscyplinarnym i międzysektorowym. Sprawdzimy jak działania urbanlabów mogą być wykorzystywane przez samorządy i jak angażować mieszkańców do aktywnego uczestnictwa w lokalnej zbiorowości. Serdecznie zachęcam do udziału w wydarzeniu i podzielenia się własnymi przemyśleniami i pomysłami”.

Zapisy dla uczestników są do 16.03.2020 włącznie, jednak ilość miejsc jest ograniczona, a o uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń. Formularz zgłoszeniowy dostępny jest TUTAJ na stronie internetowej: http://lis.gdynia.pl/konferencja/ i na wydarzeniu na Facebooku: https://www.facebook.com/events/3283624684999529/. Organizatorzy zachęcają do dołączania do wydarzenia na Facebooku, ponieważ będą się tam pojawiały aktualne informacje dotyczące konferencji. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

 


UrbanLab Gdynia to przestrzeń. Z jednej strony otwarte forum dialogu i dyskusji o mieście, z drugiej konkretne pomieszczenia – sala konferencyjna, biuro, kuchnia. UrbanLab to formuła – sposób patrzenia na miasto. To proces wspólnego wskazywania wyzwań, pracy nad najlepszymi narzędziami, by sobie z nimi radzić. Jakość pracy zależy w pełni od ludzi – mieszkańców i mieszkanek Gdyni oraz urzędników i urzędniczek podejmujących decyzje w ich imieniu. Zadaniem, które stoi przed UrbanLabem jest stworzenie i zapewnienie optymalnych warunków dla społecznego dialogu oraz rozwoju kapitału społecznego. Dotyczy to nie tylko trzonu kompetencyjnego obliczonego na edukację obywatelską, rozwoju umiejętności empatycznego patrzenia z różnych społecznych perspektyw, zwiększania świadomości uwarunkowań działania i rozwoju miasta. Chodzi też o bardziej prozaiczny fundament, czyli dogodne i wygodne miejsce spotkań, gdzie można usiąść, napić się dobrej kawy. I poznać się. Na mieście.

Szczegóły

Start:
18 marca 2020
Koniec:
19 marca 2020
Koszt:
Darmowy
Wydarzenie Category:
Wydarzenie Tagi:
, , ,

Miejsce

Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia
al. Zwycięstwa 96/98
Gdynia, pomorskie 81-525 Polska
+ Google Map
Telefon:
+48 58 880 81 50
Strona internetowa:
https://ppnt.pl/

Organizator

UrbanLab Gdynia
Email:
urbanlab@lis.gdynia.pl
Strona internetowa:
https://lis.gdynia.pl/wspolpraca-i-wsparcie/urbanlab/