Wspólnie dla Wisły: Ochrona Rzek i Zmniejszenie Zanieczyszczeń

Już dzisiaj 26 czerwca smocza łódź płynąca w ramach akcji Wspólnie dla Wisły z Krakowa do Gdańska zawita do Warszawy! W Porcie Czerniakowskim czeka wiele atrakcji. Akcja “Wspólnie dla Wisły” to kluczowa inicjatywa, mająca na celu zwrócenie uwagi na pilną potrzebę ochrony polskich rzek oraz ograniczenia zrzutów zanieczyszczeń, szczególnie w Wiśle.

Ochrona Wisły: Dlaczego to Ważne?

Inicjatywa “Wspólnie dla Wisły” promuje szeroką i merytoryczną dyskusję oraz natychmiastowe działania w zakresie ochrony rzek. Nasze polskie rzeki, a zwłaszcza Wisła, wymagają pilnych interwencji, aby zapobiec dalszemu zanieczyszczeniu i degradacji środowiska naturalnego.

Ekstremalne Wyzwanie Sportowe i Edukacja Ekologiczna

“Wspólnie dla Wisły” to więcej niż sportowe wyzwanie – to odwrócony triathlon z Baraniej Góry do Krakowa oraz spływ smoczą łodzią z Krakowa do Gdańska. Ta wyjątkowa inicjatywa obejmuje także spotkania edukacyjne na trasie, które mają na celu uświadomienie społeczeństwu potrzeby szybkiego wprowadzenia działań ochronnych dla rzek.

Debaty i Działania na Rzecz Ochrony Wisły

Podczas akcji organizowane są debaty, które koncentrują się na konieczności wdrażania konkretnych i skutecznych rozwiązań w zakresie ochrony rzek. Dyskusje te mają na celu zainicjowanie szybkich działań, które mogą poprawić stan polskich rzek i zapewnić ich ochronę na przyszłość.

Zapraszamy do Portu Czerniakowskiego. O godzinie 18:00 przy Płycie Desantu 3 Dywizji Piechoty, przy bulwarze Flotylli Wiślanej rozpocznie się piknik edukacyjny oraz kino plenerowe.

Co nas czeka?

18.00 – 20.30 – piknik edukacyjny „Wspólnie dla Wisły” z Operacją Czysta Rzeka – zbierz worek śmieci i odbierz fajny upominek

19.00 – 19:30 przypłynięcie Smoczej Łodzi i oficjalne przywitanie zawodników

19: 30– 20:30 ACO Power speech

20.30 – 21.30 – Rozmowy o Wiśle – debata z udziałem: przedstawiciela miasta Warszawy Jana Piotrowskiego, organizacji pozarządowych WWF oraz Operacja Czysta Rzeka a także Ewy Ewart, reżyserki filmu „Do ostatniej kropli”.

Debatę poprowadzi dziennikarka dla planety Olga Długokęcka z fundacji Biznes dla Klimatu.

21.30 – 22.40 – pokaz filmu Ewy Ewart „Do ostatniej kropli”

Informacje na temat projektu oraz harmonogram znajduje się na stronie:

Organizatorzy akcji: Fundacja Biznes dla Klimatu, Do Mety.pl

Patronat Honorowy: Izba Gospodarcza Wodociągi Polskie

Partnerzy: Ecol-Group, Ecol-Unicon, Retencja.pl, ACO, WWF, Operacja Czysta Rzeka, Wodociągi Miasta Krakowa, Wodociągi Warszawskie, Warszawska Kranówka, Zarząd Zieleni miasta Warszawy, Dzielnica Wisła