AKTUALNOŚCI

Warszawa: Spotkanie informacyjne – jak będzie wyglądać Czerniakowska-bis?

Jak będzie wyglądała ul. Czerniakowska-bis? Na jakim etapie są przygotowania do budowy? Kiedy planowane jest zakończenie inwestycji? Odpowiedzi na te i inne pytania dotyczące planów budowy nowej ulicy będzie można otrzymać już w najbliższy wtorek, 16 czerwca, podczas spotkania informacyjnego.

IMG_7637

Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych w Warszawie wspólnie z Dzielnicą Mokotów m.st. Warszawy zapraszają mieszkańców na spotkanie informacyjne dotyczące projektu ul. Czerniakowskiej-bis (al. Polski Walczącej) na odcinku od ul. Czerniakowskiej do ul. Wolickiej.

Inwestycja znajduje się na terenie dzielnicy Mokotów. W jej zakres wchodzi budowa dwujezdniowej ulicy łączącej ul. Czerniakowską przez ul. Nehru z ul. Wolicką. Długość ulicy to około 1,88 km. W pasie dzielącym jezdnie na odcinku od ul. Planowanej Melomanów do ul. Planowanej Wschodniej powstanie rezerwa na trasę tramwajową . Do czasu jej powstania, rezerwa będzie przeznaczona pod pasy dla autobusów. W ramach zadania projektowane są cztery skrzyżowania pełne i dwa skrzyżowania tylko ze skrętami w prawo. Wzdłuż ul. Czerniakowskiej-bis wybudowane zostaną chodniki, ścieżki rowerowe oraz pozostała infrastruktura drogowa. Budowa ulicy przewidziana jest w latach 2015–2017.

8477dccdea

Spotkanie odbędzie się 16 czerwca (wtorek) o godz. 18.00 w Szkole Podstawowej nr 190 im. Orła Białego przy ul. Zwierzynieckiej 10.

Szczegółowe plany sytuacyjne inwestycji znajdują się na stronie Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych.

Źródło: UM Warszawa