Warszawa: plan dla Chrzanowa wyłożony, w przyszłości dotrze tam metro

W tym tygodniu wyłożono projekt planu miejscowego dla warszawskiego Chrzanowa. Czy na tym ważnym rozwojowym terenie stolicy przestanie straszyć tzw. urbanistyka łanowa?

MPZP Chrzanów wycinek

Wycinek wyłożonego MPZP dla rejonu Chrzanowa | UM Warszawa

Teren przy ulicy Szeligowskiej to przyszła lokalizacji stacji metra Chrzanów. Do niedawna stanowiła ona jednak niechlubny przykład tzw. urbanistyki łanowej na przedmieściach stolicy. Teren ten stał się atrakcyjnym kąskiem dla deweloperów, którzy na podłużnych działkach rozpoczęli swoje inwestycje. Wydawanie w ostatnim czasie decyzji o warunkach zabudowy zostało jednak wstrzymane na czas przygotowania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Ten palący problem może rozwiązać nowy plan dla Chrzanowa, który zaprezentowano w tym tygodniu.

Na jego terenie znajdą się aż dwie stacje metra: Chrzanów oraz Połczyńska. Przy pierwszej z nich powstać ma miejski plac, będący jednocześnie centrum dzielnicy. Już dziś powstają tam pierwsze budynki (zdj.). Ruch samochodowy w osi wschód-zachód przeniesiony będzie ze wschodniego odcinka ulicy Szeligowskiej, poprzez nowe połączenie z ulicą Człuchowską. Nowa droga połączy też ulicę Sochaczewską i Rayskiego. Tereny w zasięgu ponadnormatywnego oddziaływania obwodnicy Warszawy (S8), przeznaczone będą w większości na funkcje usługowe. Miejscowy plan dla Chrzanowa w prezentowanym projekcie rezerwuje cztery tereny pod usługi edukacji. Plan przygotowywany był od 2009 roku.

Chrzanów. Miejsce przyszłej lokalizacji stacji metra | fot. WW

Plan prezentowany będzie od 21 maja do 20 czerwca. Dyskusja publiczna nad rozwiązaniami przyjętymi w projekcie odbędzie się 4 czerwca 2018 r. w siedzibie Urzędu Dzielnicy Bemowo, przy ul. Powstańców Śląskich 70. Uwagi składać można w nieprzekraczalnym terminie do dnia 11 lipca. Dyżury projektanta odbywać się będą w majowe i czerwcowe wtorki: 22, 29 maja i 5, 12, 19 czerwca, w godz. 9-12 oraz w czwartki 24 maja i 7, 14 czerwca w godz. 13-16 w Czarnej Sali w Biurze Architektury i Planowania Przestrzennego.

linki: | rysunek planu | tekst planu | wszystkie linki