AKTUALNOŚCI

Warszawa: Otwarcie pawilonu Zodiak

Dziś otwarty został pawilon Zodiak, zlokalizowany w pasażu Wiecha w sercu Warszawy. Obiekt powstał we współpracy miasta z warszawskim oddziałem SARP.

Zodiak Warszawski Pawilon Architektury w dniu otwarcia | fot. Wojciech Wojtowicz

Warszawski Pawilon Architektury Zodiak ma stanowić otwartą przestrzeń dla mieszkańców, gdzie organizowane będą spotkania, wystawy i różne inne wydarzenia kulturalne.

Wśród głównych funkcji budynku znajdziemy promocję warszawskiej architektury i stworzenie miejsca do spotkań, dedykowane wszystkim aktywnościom. W Zodiaku planowane są spotkania, wykłady, dyskusje, warsztaty i wystawy, adresowane zarówno dorosłym i dzieciom, oraz nowe formaty wydarzeń, które będą przybliżać zagadnienia związane z architekturą, inwestycjami i rozwojem gospodarczym miasta, pokazujące ich wpływ na mieszkańców oraz przestrzeń wokół nich. Zodiak ma stać się miejscem dyskusji o przyszłości miasta, które dzięki swojej wyjątkowej lokalizacji w ścisłym centrum przyciągnie możliwie jak najwięcej osób. Pawilon jest również miejscem debaty publicznej na temat zagospodarowania przestrzeni i jej rozwoju, pracownią pomysłów na Warszawę. We wspólnej przestrzeni znajdą się wystawy, instalacje i makiety.

Pawilon architektury Zodiak znajduje się przy pasażu Wiecha w bezpośrednim sąsiedztwie “Ściany Wschodniej” autorstwa Zbigniewa Karpińskiego z zespołem.